Ryzen Master EDC (CPU) 99%'de Çalışıyor

Daha fazla  
Meslek
Product Designer
Ryzen Master programında "EDC (CPU)" değeri her zaman 99%'de çalışıyor. Bu bir sorun teşkil eder mi?

ryzenedc.png

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi Sosyal'ler dilerim.

Sistemim:
  • Anakart: Gigabyte Aorus Ultra Gaming X470,
  • İşlemci: AMD Ryzen 2700x,
  • Soğutucu: AMD Stok Fan,
  • Ekran Kartı: Gigabyte Aorus GTX 1080,
  • Ram: Corsair RGB (2x8GB) 16GB 3000 MHz,
  • SSD: Samsung 250GB 970 EVO M2,
  • HDD: Seagate 1TB 7200RPM,
  • Kasa: Cooler Master Box Pro,
  • PSU: Cooler Master 700W Bronze 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç profilini Yüksek Performans yaptıysanız, Dengeli moda alın.

Çözüm
Üstat sorunu nasıl çözdüm ben çözemedim.

Merhabalar, "Denetim Masası"ndan "Güç Seçenekleri"ne tıklayın. Ardından seçili olan planı "Dengeli"ye alın. EDC değerinin düştüğünü göreceksiniz.
Resim 01: Güç ayarı sonrası, EDC değerinin düşüşü.
amd-ryzen-edc-deger-duzeltme.png

Merhabalar, "Denetim Masası"ndan "Güç Seçenekleri"ne tıklayın. Ardından seçili olan planı "Dengeli"ye alın. EDC değerinin düştüğünü göreceksiniz.
Resim 01: Güç ayarı sonrası, EDC değerinin düşüşü.
Eki Görüntüle 427040
Merhaba, Denedim düşmüyor benimki sadece güç tasarrufuna alınca düşüyor oda haliyle pc çöp oluyor. Fps alamıyorum oyunlarda güç tasarrufunda kalınca. Bu şekilde kalınca da pugb de fps düşüklüğüne sebep olduğunu düşünüyorum çünkü eski sistemim le daha fazla fps alıyordum.

Merhaba, Denedim düşmüyor benimki sadece güç tasarrufuna alınca düşüyor oda haliyle pc çöp oluyor. Fps alamıyorum oyunlarda güç tasarrufunda kalınca. Bu şekilde kalınca da pugb de fps düşüklüğüne sebep olduğunu düşünüyorum çünkü eski sistemim le daha fazla fps alıyordum.
[/QUOTE
Güç seçenekleri kısmında yüksek performans seçin, altta gelişmiş güç ayarlarına tıklayın, açılan sekmede işlemci-en düşük işlemci durumunu %5 olarak ayarlayın. Yeniden başlatın sorun çözülecektir...iyi günlerde kullanın :))

Merhaba, Dediğinizi yapmıştım sadece reset atarak denemedim. Reset atarak duruma tekrar bakıp size durumu rapor edicem. Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için. Hayırlı bayramlar.

Merhaba, Dediğinizi yapmıştım sadece reset atarak denemedim. Reset atarak duruma tekrar bakıp size durumu rapor edicem. Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için. Hayırlı bayramlar.
Rica ederim size de iyi bayramlar... Yeniden başlattıktan 1-2 dk sonra işlemci frekansının düşmesi ve paralel olarak EDC'nin düşmesi gerekir. İslemci modelinizi ve işlemi yaptıktan 1-2 dk. sonra görev yöneticisinden ya da HW Monitör v.b bir programdan işlemci frekansını gösteren ekran görüntüsü atabilirsiniz... Yeniden başlatmadan %5'e ayarladığınızda uygula-tamam demeyi unutmayın...

Rica ederim size de iyi bayramlar... Yeniden başlattıktan 1-2 dk sonra işlemci frekansının düşmesi ve paralel olarak EDC'nin düşmesi gerekir. İslemci modelinizi ve işlemi yaptıktan 1-2 dk. sonra görev yöneticisinden ya da HW Monitör v.b bir programdan işlemci frekansını gösteren ekran görüntüsü atabilirsiniz... Yeniden başlatmadan %5'e ayarladığınızda uygula-tamam demeyi unutmayın...

Merhaba, Maalesef sonuç değişmiyor. Tam çözümü nedir aceba bunun.

Dosya Ekleri

• asdadas.jpg
    asdadas.jpg
    248,3 KB · Görüntüleme: 1.680

Yeni konular

Geri
Yukarı