Ryzen Master ile voltaj ayarı yapılabilir mi?

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Programa hiç bakmadım ama aklıma gelmişken yazayım dedim, CS oyununda ( ki ekini yanlış yazacağımdan dolayı böyle yazdım :D ) FPS değerleri hiç iç açıcı değil işlemcimin, rekabetçi gireceğim zaman yazarım FPS değerlerini. Her neyse Ryzen Master uygulamasından voltaj ayarı yapılıp GHz yükseltilebiliyor mu?
  • R5 2600X.
  • Corsair Carbide Spec Delta.
  • Stok fan.

Mesela arkadaşın verdiği voltajı verirseniz baştan hata yapmış olursunuz. Ryzen'lar zaten fazla voltaj veriyor. Siz üstüne daha voltaj koyuyorsunuz. Voltajdan önce saat hızları denenmeli. Yetersiz kalırsa voltaj verilmeli. Yanlış yönlendirme yapmayın.

Mesela arkadaşın verdiği voltajı verirseniz baştan hata yapmış olursunuz. Ryzen'lar zaten fazla voltaj veriyor. Siz üstüne daha voltaj koyuyorsunuz. Voltajdan önce saat hızları denenmeli. Yetersiz kalırsa voltaj verilmeli. Yanlış yönlendirme yapmayın.

Verdiği voltajın üzerine koymuyoruz hocam.

+0.1000V'ı 1.1V üzerine koyuyoruz, offset voltaj veriyoruz yani.

Dediğim işlemi yapınca arkadaşın voltajı maksimum 1.2V olacak.

BİOS da yapılan Voltaj ayarları 1V üzerinden yapılıyor. +0,100 demek 1,1V oluyor. Hazır ki olan Voltajın üstüne ekleme yapılmıyor.
Voltaj çok dalgalıydı test esnasında, tam bilmiyorum voltaj kaçtı.
OCCT' den vesaire bir test yapın ortalama değeri buraya yazın. %100 de 90 derece fazla denebilir. Maksimum gördüğünüz Voltajı da yazabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı