Ryzen Master programında olan Auto O.C. Kullanılır mı?

@Lony111 Ryzen Master programından overclock ayarını manuel'e aldım, 4.00GHz ve 1V yaptım. OCCT ile 30 dakika stres testi yaptım ve mavi ekran vermedi, ayarı default'a alıp programdan çıkış yaptım. Ardından BIOS'a girip M.I.T yazan sekmeye girdim, gelişmiş frekans sekmesine girip Advanced CPU Settings ayarına girdim. Auto yazan yeri söylediğin gibi 4.00 yaptım ve bu sefer de M.I.T ekranına geri dönüp De-Deilim adlı sekmeye girip Dinamik VCore ayarını seçtim, mouseyi sağa getirip oradaki bilgilere göre ayarlama yap demişsin. Ancak ne yapacağımı anlamadım, biraz daha detaylı anlatır mısın?

IMG_20201018_213630.jpg

IMG_20201018_213613.jpg

Hata yaptığım bir yer mi var?

Mouseyi sağa getirip oradaki bilgilere göre ayarlama yap demişsin. Ancak ne yapacağımı anlamadım, biraz daha detaylı anlatır mısın
O kısımda yaptığın ayarları detaylı şekilde görebiliyorsun. Olmuş mu olmamış diye kontrol edebilin diye onu da not geçmiştim.
Dinamic vCore ayarı doğru yapılmış. Lakin GHz yapamamışsınız galiba. Attığınız fotoğrafta GHz 3.6 yani default.

O kısımda yaptığın ayarları detaylı şekilde görebiliyorsun. Olmuş mu olmamış diye kontrol edebilin diye onu da not geçmiştim.
Dinamic vCore ayarı doğru yapılmış. Lakin GHz yapamamışsınız galiba. Attığınız fotoğrafta GHz 3.6 yani default.
Onu ben de farkettim, hata yaptığım bir yer mi var diye o yüzden sordum. Advanced CPU Settings ayarını 4.00GHz yapıp o kısımdan çıkıyorum, kaydetmiş mi diye bir daha girip bakıyorum. 4.00GHz olmuş gösteriyor, ancak karşısında 3.6GHz yazıyor. Anlamadıysan sonradan fotoğraf atabilirim.

Onu ben de farkettim, hata yaptığım bir yer mi var diye o yüzden sordum. Advanced CPU Settings ayarını 4.00GHz yapıp o kısımdan çıkıyorum, kaydetmiş mi diye bir daha girip bakıyorum. 4.00GHz olmuş gösteriyor, ancak karşısında 3.6GHz yazıyor. Anlamadıysan sonradan fotoğraf atabilirim.
O ayar kısmına 4.00 değil 40.00 yazman gerekiyor.

Cool&Quiet kapatıp bakar mısınız? Ayrıca o kısmın full fotoğrafını atar mısınız?
Tamam, en yakın zamanda fotoğrafını atacağım. Olmazsa konu açacağım, normalde direkt konu açacaktım. Ancak 50 dereceyi geçmiyor ve FPS farkı oluyor cümlesini görünce sorup hemen ben de yapayım dedim, beklediğimden daha uğraştırıcı çıktı benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı