Ryzen Master PBU Ayarı mı yoksa otomatik O.C mu?

MonsterMetehan

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G-Skill 64(32x2) 4000 mhz
Ekran kartı
Gigabyte 3060 12 GB
Anakart
ASUS B550M-K
İşlemci
Ryzen 7 5700X
Öncelikle, bu konu da bilgili olanlar cevaplayabilir mi? Ve internetten 2 dakika bakıp hemen buraya aynısını yapıştırmayın. Ayrıca yok O.C yapma niye yapıyorsun gibi şeylerde yazmayın, benim sorum "O.C yapayım mı" değil...
Teşekkürler...

Arkadaşlar Ryzen 7 5700X İşlemcim var ve bilgisayarıma AMD Ryzen Master programını indirdim. Advanced view kısmında ben "Game Mode"u seçtim. Üstte "Default" "Precision Boost Overdrive" "Auto Overclocking" ve "Manual" var biliyorsunuzdur.

Sorum şu, "Precision Boost Overdrive" yazanı mı seçeyim yoksa "Auto Overclocking" yazanı mı?
Hangisi daha performanslı olur söyler misiniz? Hangisi daha iyiyse onu seçeceğim.
Ayrıca son sorum olarak daha performanslı olması için ne gibi ayarlarla oynayabilirim? (GameBooster Titan 3 Fanlı soğutucum var gayet güzel soğutuyor şu an.)

Son düzenleyen: Moderatör:
PBO'yu açarsan işlemci turbo frekansın da üstüne çıkar. Yani daha agresif ve performanslı bir kullanım sunar. CPB ise boost frekansa kadar çıkarır, sıcaklıklar PBO'ya göre daha azalır.

Sıcaklıklar sorun çıkarmıyorsa BIOS'tan açabilirsin bu ayarı. Ryzen Master ile uğraşmana gerek yok.

Geri
Yukarı