Ryzen Master'dan overclock ayarları kaydolmuyor

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ryzen Master uygulamasından bir overclock yaptım ve bilgisayara restart attığımda kayıt olmadığını gördüm. Ryzen Master'ı tekrar açtığımda ise tekrar apply dedim ve oldu. Yine aynı şey oldu. Daha sonrasında Overclock'u BIOS'a kaydetmeye karar verdim. Ancak baktığımda hiçbir overclock ayarını elleyemiyorum. Manuel overclocking bölümünde voltaj ve GHz 0 olarak gözüküyor, Enter'a basamıyorum.

İşlemci ve anakart modelini de belirtin. Daha iyi yardımcı olunur. Özellikle de aynı sistemi kullananlar için daha olur. Size daha iyi yol gösterirler.

Ryzen Master zaten bildiğim kadarıyla sürekli BIOS'a girip restart atmadan işlemciyi overclocklamak yani ayarları sürekli öyle kaydetsin ve her sistem açılışında ayarlasın diye yok. Ryzen Master'da size en uygun değerleri bulduktan sonra o ayarları BIOS'tan kaydediyorsunuz, burada yapmanız gereken neden overclock ayarlarını elleyemediğinizi araştırmak olacaktır.

Ryzen Master programı PC nizin overclock performansını öğrenmeniz ve test sırasında sorun çıkıp çıkmayacağını kontrol etmek için çıkarılmış bir program. PC nizde herhangi bir parça overclock sonrası zarar görmemesi için asla kalıcı olarak kaydetmez verileri ancak kayıt kısayolunu masaüstüne atıp PC açılışında açarsanız son kaydınız yüklenir kalıcı overclock içince BIOS üzerinden değerleri değiştirmeniz gerekir onu da iyice araştırmadan yapmayın!

İşlemcim R5 5600X ana kartım B450M S2H. BIOS ekranında manuel overclocking kısmında Core voltage ve Core Frequency bölümleri 0 olarak gözüküyor Enter'a basamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı