Ryzen mobil işlemciler nasıldır?

Yakuzet

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen işlemciler laptoplarsan iyiler mi? Intel mi Ryzen mı tercih etmeliyim. Video kurgu işleriyle uğraşıyorum ama 1 2 saniye benim için fark etmeyen render süresi asıl önemli olan daha az ısınıp daha fazla performans vermesi. Hangisi tercih edilir neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil tarafta az ısınma diye bir şey yok, masaüstüne kıyasla mobil işlemciler daha fazla ısınır ancak mimarileri buna uygun tasarlandığından bir sorun olmaz. Render işiyle uğraşacaksanız önbellek avantajından dolayı Ryzen öneririm.

Ryzen işlemciler laptoplarsan iyiler mi? Intel mi Ryzen mı tercih etmeliyim. Video kurgu işleriyle uğraşıyorum ama 1 2 saniye benim için fark etmeyen render süresi asıl önemli olan daha az ısınıp daha fazla performans vermesi. Hangisi tercih edilir neden?

Ben Ryzen 7 5825U kullanıyorum. Render yapmıyorum günlük ve oyun için kullanıyorum. Şahsen ben şu ana kadar 1 kere bile işlemciyi %100 kullanmayı başaramadım. İşlemcimden çok memunum ayrıca mobil tarafta iGPU bakımından AMD çok çok daha iyi.

Performanstan kastettiğim oyun performansıydı. Açık olamamışım. Yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı