Ryzen R5 2600 ve RX 570 Sistem Görüntü Alamamak

Trknkardas

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese başlıkta belirttiğim problemi yaşıyorum, İtopya'dan Donanım Arşivi G2 kasasını sipariş ettim bugün elime geçti ekran kartı montajını yaptım fakat görüntü gelmiyor ne yapmalıyım?

Denediğim Yollar :
1-RAM slotu değiştirdim
2-Ekran kartı çıkarıp anakarttan görüntü almayı denedim
3-BIOS pili çıkarıp 5 dakika bekleyip tekrar taktım

Fakat sonuç alamadım.

Bildiğim kadarıyla İtopya parçaları test esip BIOS güncelleyip yolluyor tahminimce parçalarda sıkıntı yoktur.

Not: Bilgisayarın power tuşuyla bilgisayar açılıyor fakat aynı tuşla kapanmıyor ve reset tuşu komple çalışmıyor mecburen arkadaki PSU tuşundan kapatıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle PSU üzerinden gücü keserek PC kapatmayın bilgisayar için çok sağlıklı bir durum değil, hatta kişisel fikrim power tuşu ile kapatmaya da çok sıcak bakmıyorum, her seferinde başlangıç bölümünde bilgisayarı kapat diyerek kapatırım, tabiki power ile kapatamıyor olmanız bir soruna işaret ediyor gibi.
Görüntü sorunu için herşeyden önce VGA girişli bir monitörden görüntü alıyorsanız dönüştürücü olarak aktif dönüştürücü diye tabir edilenlerden almanız gerekiyor, durum bu değilse ekran kartına giren kablonun tam olarak oturduğuna emin olun bazen yanıltıcı olabiliyor.

Öncelikle PSU üzerinden gücü keserek PC kapatmayın bilgisayar için çok sağlıklı bir durum değil, hatta kişisel fikrim power tuşu ile kapatmaya da çok sıcak bakmıyorum, her seferinde başlangıç bölümünde bilgisayarı kapat diyerek kapatırım, tabiki power ile kapatamıyor olmanız bir soruna işaret ediyor gibi.
Görüntü sorunu için herşeyden önce VGA girişli bir monitörden görüntü alıyorsanız dönüştürücü olarak aktif dönüştürücü diye tabir edilenlerden almanız gerekiyor, durum bu değilse ekran kartına giren kablonun tam olarak oturduğuna emin olun bazen yanıltıcı olabiliyor.
Dönüştürücü kullanmıyorum direkt hdmi

Sistemi İtopya toplamadi mı ekran kartını neden siz taktiniz? İşlemci fan vidalarinin çok sıkılması durumunda bu tarz görüntü alamama durumu oluyor şeklinde yorumlar okuyorum, bu tarz bir sorun olabilir.

Onboard görüntü alamazsınız hocam o işlemci ile, ekran kartı takılı olmadan görüntü almayı denemeyiniz.
Ekran kartını ve Ramin slotlarına düzgün şekilde oturduğundan emin olun, güç kablolarını tekrar kontrol edin, belki tam oturmayan kablo vardır. Görüntü alamazsanız farklı monitör - farklı kablo ile deneme şansınız varsa bunu deneyin. Ekran kartını test edebileceğiniz farklı kasa varsa ekran kartını test edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı