Ryzen R5 7600X sistem "USB cihazında aşırı akım tespit edildi" uyarısı yüzünden acılmıyor

Tiandy

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkes e merhaba.
Ryzen R5 7600X.
MSI Pro B650M- awifi.
RAM gskils 32 (2x16) Trident Z5.
PC'de görselde de gösterdiği gibi bir hata alıyorum ve açılmıyor 15 saniye sonra kapanıyor.

Denediğim çözümler.
Anakart pil sök bekle geri tak.
Anakart CMOS reset denedim.
Ekran kartını söküp anakarttan görüntü aldım yine aynı.
Komple her şeyi söküp uzay taktım PC yine olmadı.
Anakartı kasadan soktum sadece 8 pin işlemci ve anakart güç kablosu işlemci fanı takılıyken denedim olmadı.
PC yeni topladım bütün parçalar sıfır ama bu hatayı aşamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_0131.jpeg
    IMG_0131.jpeg
    66,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme takılı tüm USB aygıtlarını çıkarıp, açın.

Ya takılı cihazların birinde sorun var ya da USB portlarında.

Yukarıdada belirtiğim gibi anakartı kasadan ayrım sadece güc kablosunu taktım ve aynı hatayı aldım yani herhangi bir USB takılı değilkende aynı hatayı aldım.

Evet o kısmı görmedim, anakartı düz bir çekilde çekip atın, USB jumper var mı bakalım, arka usb portlarında bir sorun var.

Kılavuzundan baktım USB jumper yok, siz portların içini kontrol edin, bir de, PSU SATA çıkılarındaki 5V da problem olabilir o uçları da kontrol edin.

Son düzenleme:
Anakart ı Trendyol'dan almıştım iade talebi oluşturup yolladım kabul ederler mi bilmiyorum fikri olan var mı?

Evet o kısmı görmedim, anakartı düz bir çekilde çekip atın, USB jumper var mı bakalım, arka USB portlarında bir sorun var.

Kılavuzundan baktım USB jumper yok, siz portların içini kontrol edin, bir de, PSU SATA çıkılarındaki 5V da problem olabilir o uçları da kontrol edin.

Anakart ı Trendyol'dan almıştım iade talebi oluşturup yolladım kabul ederler mi bilmiyorum fikri olan var mı etmezler SE nasıl bir yol izleyeceğim sonucta kart ın bana gelişi arzalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı