Ryzen serisinin en iyi işlemcisi nedir?

Ram işi biraz daha çetrefilli. cas değerini 20 den 16'ya çekince öylece tek seferde çalışmaz.

Ram bölümüne yardım için başlık açın. Konunun meraklısı arkadaşlar ilgilenir. Alt zamanlamaları tek tek itina ile girip deneme yanılma yaparak overclock yapılabiliyor. Tabi ram çipinizin üreticisi ve kalite skalası da önemli.

Öte yandan 3600 mhz cl 16 ramler 2500 liradan başlıyor. Yeni Ram almaya değmez. Elindeki işlemciyi satıp +2500 yapsan 5600x alınabiliyor. Yani 2500 liralık performans farkı ram'ler sana sağlamaz.

Uğraşırım ben bunlarda dersen ram bölümüne yeni konu aç. Yoksa böylece kullanmaya devam et. Yenisine para harcama.
Ram işi cidden çetrefilliymiş hallederim diye düşünmüştüm ama olmadı. Ama sayenizde çok şey öğrendim ve çok işime yaradı. Bios update attıktan sonra xmp aktif oldu tekrar 3600mhzye çektim öylece bırakmayı düşünüyorum. Beni işlemci yükünden kurtardınız tüm güzel , aydınlatıcı yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Ram işi cidden çetrefilliymiş hallederim diye düşünmüştüm ama olmadı. Ama sayenizde çok şey öğrendim ve çok işime yaradı. Bios update attıktan sonra xmp aktif oldu tekrar 3600mhzye çektim öylece bırakmayı düşünüyorum. Beni işlemci yükünden kurtardınız tüm güzel , aydınlatıcı yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Şahsen güzel bir vaktini deneme yanılma yapmayacaksan ram ile uğraşma. Beklediğin kadar bir performans farkı vermiyor zaten. CPB açık bırak 4.2ghz kullan, ramleri xmp'de kullan yeter.

Geri
Yukarı