Ryzen sistem açılırken kapandı ve tekrar açılmıyor

Evet hocam kapalı iken.
Tamamdır hocam. Teşekürler.
Evet sizin anakartı inceledim bios jumper bulunmuyor. MSI bazı modellerine koymuyor. Bios pilini çıkarıp statik elektiriği atmak için bir süre bekletin. diğer parçaların kablolarıda çıkarın birde öyle deneyin
Hocam ilk önce arkadaşın dediği gibi yapacağım. Olmazsa pili de çıkarıp deneyeceğim, sağolun. Umarım düzelir.

Geçmiş olsun. Merak ettiğim şey ekran kartının yanına neden “idare etmelik” yazdığın.
Forumda ne kadar iyi niyetli varsa o kadar da art niyetli insan var. Şimdi oraya onu yazmasam o işlemciyle o ekran kartını neden kullanıyorsunuz, işlemci ekran kartına fazla gelecektir gibi (bunlar aralarında en iyileri daha kötülerin yazmıyorum bile) yorumlar atıyorlar. Öyle bir yorumla karşılaşmamak için yazdım. Sağolun bu arada.

Forumda ne kadar iyi niyetli varsa o kadar da art niyetli insan var. Şimdi oraya onu yazmasam o işlemciyle o ekran kartını neden kullanıyorsunuz, işlemci ekran kartına fazla gelecektir gibi (bunlar aralarında en iyileri daha kötülerin yazmıyorum bile) yorumlar atıyorlar. Öyle bir yorumla karşılaşmamak için yazdım. Sağolun bu arada.

Anlayabiliyorum, öyle insanları dert etmek vakit kaybı.

Olmadı hocam. Statik elektrikten bir parça bozuldu diye korkmaya başladım.

Hocam anakartlarımız aynı kesin çözülür diye düşünüyordum. Birde sistemi anakarttaki Power Switch pinlerini birbirine iletken bir madde ile değdirerek açmayı deneyin.

Hocam anakartlarımız aynı kesin çözülür diye düşünüyordum. Birde sistemi anakarttaki Power Switch pinlerini birbirine iletken bir madde ile değdirerek açmayı deneyin.
Sistemi komple söktüm. Ekran kartı ve ram'leri arkadaşta deneyeceğim. Çalışıyorlarsa PSU ve Anakartı servise göndericem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı