Ryzen sistem seçimi

Sistem toplama şansınız var mı? Eğer bunlardan biri olacaksa Phantom XT.
Sanırım parçaları ayrı ayrı alıp toplamamı kastediyorsunuz aslında eğer 1 2 k fark edecekse bunun için iletişime geçebileceğim bir insan var lakin benim asıl sıkıntım ince hesabın c4 gönderme muhabbeti vs eğer o tarz bir sıkıntı yoksa hazır sistemi almak istiyorum.
Ben bu şekilde pc alınmasına nedense pek bi sevmiyorum. Kesin bir bütçe verebilir misiniz?
Hocam 6.5k benim için en ideal bütçe lakin 8 k ya kadar çıkabilirim.

Sanırım parçaları ayrı ayrı alıp toplamamı kastediyorsunuz aslında eğer 1 2 k fark edecekse bunun için iletişime geçebileceğim bir insan var lakin benim asıl sıkıntım ince hesabın c4 gönderme muhabbeti vs eğer o tarz bir sıkıntı yoksa hazır sistemi almak istiyorum.

Hocam 6.5k benim için en ideal bütçe lakin 8 k ya kadar çıkabilirim.
Gamepower, Rampage, Game Booster, Powerboost, Frisby gibi markaların PSU'ları kötüdür. Diğer bilindik markaları tercih ederseniz sıkıntı yaşanmaz.

Kendimi rahatsız hissettiriyor 5 tane seçenek var hepsi birbirinden farklı. Kendi içine sinen şeyleri almak daha rahat hissettiriyor beni.
Hocam bu konuda size fazlasıyla katılıyorum zaten 2 aydır araştırmamın tek sebebi ordan çalıp burdan iyi gösteren siteler yüzünde. Kendim sihirbazlardan toplayınca daha pahalıya geliyor o yüzden buna yöneldim.

Ön paneli sökmek lazım HDD takmak için.
Evet. HDD'nin sadece bir tarafını vidalamak için paneli ve öndeki en alt fanı sökmek lazım. Diğer tarafını vidalamak için de PSU'yu sökmek lazım zira öbür türlü daracık yere kablolar da eşlik edince eliniz girmiyor. Benim elim sığmadı yani, sökmeye de üşendiğimden küçük elli bir bireyden yardım aldım.

Dostlar şu an için yaptığım çıkarım şu cuma gecesini bekliyorum Gaming gecesindeki indirimler ve avantajlar dahilinde tercihimi yapıyorum. Yardım edip fikirlerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Dostlar selamlar, yaklaşık 1.5 ay önce sosyalde toplama ile ilgili bir konu açıp araştırmama başlamıştım artık sistemi almamın son düzlüğündeyim. Sizden attığım sistemlerde değişikliklerle birlikte hangisinin daha alınabilir olduğunu danışmak istedim lütfen fikirleriniz benim için çok önemli esirgemezseniz sevinirim. Bu arada sistemi cuma akşamı almayı planlıyorum İncehesap'taki kasaların Gaming gecesine denk gelmesiyle bir ihtimal de olsa indirime gitmesi veyahut Gaming gecesinde kulaklık vs hediye etme gibi fırsatları var diyebiliyorum. Eğer farklı bir bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim.

GeForce Ray Tracing Warrior Gold [Bafır] | RTX 2070 Super 8G 16GB DDR4 512GB M.2 SSD Gaming PC - incehesap.com (bu sistemde ekran kartını XFX AMD Radeon RX 5600 XT thıcc III Ultra 6 GB ile değiştirip kasayı Cougar gemini s Silver yapıyorum ve fiyatı 7.3 k oluyor.)

Phantom XT Gold [webtekno] I R5 3600X RX5700 XT 8GB DDR4 16GB 512GB NVMe M.2 SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com (bunda kasayı Sharkoon TG6-RGB ile değiştirip güç kaynağını FSP 600W Bronze yapıyorum fiyat 8.6 k yapıyor)

TEKNOKING-2/AMD Ryzen 5 3600X/MSI RX 5700 XT MECH 8GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA ( bunda kasayı Power bosst yapıp SSD'yi Seagate 480GB ile değiştiriyorum fiyat 8.5k oluyor)

Dostlar fazla seçenek olduğunun farkındayım lakin sistemi önümüzdeki 5 10 yıl için toplamayı düşündüğüm için baş ağrıtacak bir sorunla karşılaşmayı hiç istemiyorum.
Reyzen 5000 işlemciler çıkacak bir ay sonra topla

Reyzen 5000 işlemciler çıkacak bir ay sonra topla
Hocam dolar durmuyor açıkcası yarına bile bırakamıyorum şuan itopyada sepetteki ürünler silindi stok bitirdiler incehesaptada çok kargo sorunu duydum o yüzden AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, RX5700 XT 8GB, 16GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Kampanyalı PC | Teknobiyotik bu şuan çok mantıklı geliyor
O fiyata Rtx siz pc alınmaz
Paşam rx5700xt nin performans anlamında 2060 ı geride bıraktığı ortada bu bütçeylede ya 2060 a ya 5700xt ye yöneleceğim lakin bir argümanınız varsa dinlemeye hazırım.

Hocam dolar durmuyor açıkcası yarına bile bırakamıyorum şuan itopyada sepetteki ürünler silindi stok bitirdiler incehesaptada çok kargo sorunu duydum o yüzden AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, RX5700 XT 8GB, 16GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Kampanyalı PC | Teknobiyotik bu şuan çok mantıklı geliyor

Paşam rx5700xt nin performans anlamında 2060 ı geride bıraktığı ortada bu bütçeylede ya 2060 a ya 5700xt ye yöneleceğim lakin bir argümanınız varsa dinlemeye hazırım.
5700xt sorunlu ve ışın izleme yani rtx teknolojosi yok. Nvidia çok fazla teknoloji sunarken 5700xt sadece kas gücü sunuyor.

Geri
Yukarı