Ryzen Sistem SSD Önerisi

crowdead1

Centipat
Arkadaşlar merhaba, daha önceki konumda belirttiğim sistemi kuruyorum. Şöyle bir SSD düşünüyorum. Belirttiğim sitede 20 lira indirim çekim var, 269 TL'ye gelecek. Fiyat iyi mi? Önereceğiniz başka SSD var mı? Fiyatı uygun olursa 500 GB'da düşünüyorum.

SSD:
Crucial BX500 240GB SSD 540-500 3D NAND SATA 2.5 CT240BX500SSD1 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Sistem:

Merhabalar, yakın zamanda "Gaming laptop"ımı satarak bir illetten kurtuldum ve şu an Ryzen 2600 ile ortalama bir sistem topluyorum.

Yaşadığım zorlukları, bulduğum indirimleri vs. paylaşacağım, hem birilerinin işine yarasın, hem sorun yaşarsam yardımcı olun diye böyle bir konu açtım. Elimde bulunmayan parçalardan önerdiğiniz parçalar varsa yazarsanız çok memnun olurum.

Şu an elimde olan parçalar:
-Ryzen 5 2600 (Gittigidiyor'dan 1020 TL'ye Akbank ile 75 TL chip-para kazanarak aldım. 945 TL'ye geldi.)
-Gigabyte B450M-S2H (Hepsiburada'dan 539 TL'ye Papara %5 cashback kampanyasını kullanarak aldım 510 civarına geldi.)
-Corsair Vengeance LPX 8 GB-3000MHz (Hepsiburada 315 TL)
-Thermaltake TR2 S 550W PSU (İtopya'dan 360 TL)

Şimdilik bu zor dönemde toparlayabildiğim parçalar bunlar. İndirimleri takip etmeye çalışıyorum, acele etmeden güzel bir sistem kuracağım. RAM'den bir adet daha sipariş edebilirim. Bütçeme göre en son bakacağım. Ekran kartı olarak RX 5500 XT, RX580-590 gibi bir şey düşünüyorum. Test ederek ikinci el de alabilirim bakıyorum. Güncel tutmaya çalışacağım. Sistemi topladığımda istediğiniz test vs. olursa yaparım.

Hocam 500 GB SSD'ler ortalama 500 600 TL civarında eğer bakarsanız bunu öneririm Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB: Amazon.com.tr.
Teşekkür ederim ancak bu attığım bx500'ün 500 GB olanı da 490 lira. Yani olur da atıyorum 400 liraya yakın bir fiyata bir kampanya falan vardır da onu atarsınız diye dedim. Yoksa 600 liraya alamam. Yine de teşekkürler.
Çok ısınıyor ve sağlığı hızla düşüyor. WD Green veya Hyperx Fury 3D bakabilirsin.
Teşekkür ederim. Forumda çok öneriliyor diye özellikle bx500 bakıyordum ama, bu SSD'lerin hepsini kullandınız mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı