Ryzen Sistem Windows 7 Fare ve Klavye Çalışmama Sorunu

En güncel windows 7 iso sunu indirip öyle deneyin büyük ihtimal düzelecektir. Eğer olmaz ise iso dosyasına usb driverlarını gömmeniz gerekmektedir.

En güncel windows 7 iso sunu indirip öyle deneyin büyük ihtimal düzelecektir. Eğer olmaz ise iso dosyasına usb driverlarını gömmeniz gerekmektedir.
Hocam ben diğer mesajlarda da yazdım ama cevaplayan olmadı. Bu USB driverlerini nerden bulacağız? Yoksa chipset sürücüsünden mi bahsediyorsunuz?

Anakart chipset de dahil tüm sürücüleri 7'nin uygun versiyonuna indirip kurdun mu?
Hocam nasıl kurayım Windows 7'yi flaşa Rufus ile yazdırdım. Sonra boot menüsünden flaşımı seçtim. Starting Windows ekranı geldi. Ardından dil seçim bölümü geldi. İşte tam o bölümde klavye e mouse çalışmıyor çıldırcam. AMD'nin AM4 soketli anakartlar için Windows 7 güncellemesi var. Kurulum olarak elimde mevcut. Ben bu güncelleştirmeleri nasıl kuruluma entegre edeceğim. Ayrıca klavye ve fareyi 2.0 portuna takıp tekrardan kuruluma başlattım yine çalışmadı. Sanal makineye kurmayı denediğimde sorunsuz kuruluyor ve çalışıyor ama normal kurmaya çalışınca kurulum ekranına zor geliyoruz.

Edit: P/S2 klavyemle denediğimde kurulum ekranında klavye çalıştı fakat mouse olmadan nasıl kuracağım driver'ları?

Son düzenleme:
Anakart chipset de dahil tüm sürücüleri 7'nin uygun versiyonuna indirip kurdun mu?
Neyse hocam vazgeçtim. Ne illet bi şeymiş şu Windows 7. Adamlar kurdurmamıza izin vermiyorsa bi bildikleri vardır. Konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu arada herkesin mesajınıda beğendim.

Hocam nasıl kurayım Windows 7'yi flaşa Rufus ile yazdırdım. Sonra boot menüsünden flaşımı seçtim. Starting Windows ekranı geldi. Ardından dil seçim bölümü geldi. İşte tam o bölümde klavye e mouse çalışmıyor çıldırcam. AMD'nin AM4 soketli anakartlar için Windows 7 güncellemesi var. Kurulum olarak elimde mevcut. Ben bu güncelleştirmeleri nasıl kuruluma entegre edeceğim. Ayrıca klavye ve fareyi 2.0 portuna takıp tekrardan kuruluma başlattım yine çalışmadı. Sanal makineye kurmayı denediğimde sorunsuz kuruluyor ve çalışıyor ama normal kurmaya çalışınca kurulum ekranına zor geliyoruz.

Edit: P/S2 klavyemle denediğimde kurulum ekranında klavye çalıştı fakat mouse olmadan nasıl kuracağım driver'ları?
Mouse olmadan tab, alt-tab ve yön tuşları gibi kombinasyonlarla biraz uğraşarak olabilir diyecektim ama sanırım vazgeçtin artık [emoji38]

Bence bırak iddia'yı uğraşma hiç. Windows 7 kadar yavaş bir sistem yok zaten. 5 Saniyede açılan sistem W7'de 14 saniyeyi gördü. Bitik anlayacağın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı