Windows 7 Format Ekranında Fare ve Klavye Çalışmaması

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 kurmanızı önermem. Daha güncel olan Windows 10 kullanın. Sisteminizden de tam performans almış olursunuz.

USB sürücülerini kurulum imajına dahil etmen gerekiyor. Gigabyte'ın bu işlem için bir aracı var o araçla USB sürücülerini ve NVMe SSD sürücülerini imaja dahil edebilirsin.
http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/mb_utility_windowsimagetool_z370.zip

Onun haricinde bir de Intel'in aracı var. Onunla da USB sürücülerini imaja eklemen mümkün.
Download Windows 7* USB 3.0 Creator Utility

İki araç da tüm anakartlar için uygun. Ben Gigabyte'ın aracını Casper'ın H110M anakartına Windows 7 kurmak için kullandım. Hiçbir sorun çıkartmadı. Önerim Gigabyte aracını kullanmanız ve 3 tiki de işaretlemeniz yönünde olur.

USB sürücülerini kurulum imajına dahil etmen gerekiyor. Gigabyte'ın bu işlem için bir aracı var o araçla USB sürücülerini ve NVMe SSD sürücülerini imaja dahil edebilirsin.
http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/mb_utility_windowsimagetool_z370.zip

Onun haricinde bir de Intel'in aracı var. Onunla da USB sürücülerini imaja eklemen mümkün.
Download Windows 7* USB 3.0 Creator Utility

İki araç da tüm anakartlar için uygun. Ben Gigabyte'ın aracını Casper'ın H110M anakartına Windows 7 kurmak için kullandım. Hiçbir sorun çıkartmadı. Önerim Gigabyte aracını kullanmanız ve 3 tiki de işaretlemeniz yönünde olur.
AMD işlemci ve bahsettiğim Asus anakart ile de uyumlu mu yani? Tam olarak nasıl yapacağım? Pek anlamıyorum ilk defa karşılaştım böyle bir şeyle. İlkini denemeye çalışacağım ama dediğim gibi kurulum imajına dahil etmeyi de bilmiyorum. Bu dosyayı usb bellekteki Windows içine mi ekleyeceğim? Öyleyse nereye eklemem gerek?

Uygulamayı çalıştırıyorsunuz Windows 7 imajı yazdırılmış USB'yi seçiyorsunuz ve 3 tiki işaretleyip işlemi başlatıyorsunuz.

AMD için o attığım linkteki yerine şu aracı kullanın.
http://download.gigabyte.us/FileList/Utility/mb_utility_windowsimagetool_am4.zip
Tamam teşekkürler, deneyip bilgi veririm.
İntel uygulamasıyla denedim olmadı. Şimdi Gigabyte ile deniyorum.(40 dakikadır devam ediyor)
50 dakika oldu. PC'yi de kastı ya epey. Normal mi bu?

Evet normal. ".wim" dosyasını çıkartıp tekrar sıkıştırıyor ve bunu 6 kez yapıyor. Bu bayağı işlemci yükü isteyen bir işlem. Son attığım programı kullandığından emin ol yeter. :)

Evet normal. ".wim" dosyasını çıkartıp tekrar sıkıştırıyor ve bunu 6 kez yapıyor. Bu bayağı işlemci yükü isteyen bir işlem. Son attığım programı kullandığından emin ol yeter. :)
Tamamdır teşekkürler. :) önce İntel uygulamasını denedim olmadı , bu sorun yaratmaz umarım. 1 saat 15 dakika oldu bu arada. İndex 6 of 9.
Ne uzun sürdü ya fenalık geçireceğim nerdeyse. ' saat oldu :)
2 saat oldu.
2 saatten fazla bekledim ama sonuç olumlu. :) Teşekkürler. Windows 7 kurdum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı