Ryzen Sistemde MHz Değeri Önemli Mi ?

@mar00n @Neko Değişimi Vatan'dan yapacağım mecbur. 200 liraya almıştım şuanki PSU'yu, Vatan'da 200-250 lira civarında PSU önerisinde bulunur musunuz?
THERMALTAKE TR2 S 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

Bu arada değiştirmezlerse para verip almayın. Elinizdeki güç kaynağı Frisby değil sonuçta. İdare eder sizi. Xigmatek kötü bir marka değil. Sistem yükselteceğiniz zaman değiştirirsiniz PSU'yu.

Düzeltme: Biraz daha koyabilirseniz bunu alın.

COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI

Ama dediğim gibi değişim olmazsa tekrardan bu kadar para vermenizi tavsiye etmem.

@Neko @Frosa PSU'nun paketini açtım, değişim hakkını paketi açılmamış ürünlere tanıyorlar bu yüzden değişim yapmam biraz sıkıntılı gibi duruyor. PSU'nun fanından biraz fazla ses geliyor gibi, fana kürdan koyarak dönmesini durdurdum kasanın diğer fanları çok sessiz çalışıyor ama kürdanı çekince PSU'nun fan sesi başlıyor sanki son devirde çalışıyor gibi fan ve bir süre sonra rahatsız etmeye başlıyor. Bu ses normal midir?(İlk masaüstü bilgisayarım o yüzden normal fan sesi nasıl olur tam bilgim yok) Normalse değişim sıkıntılı olduğu için uğraşmak istemiyorum yoksa götürüp şansımı deneyeceğim.

@Neko @Frosa PSU'nun paketini açtım, değişim hakkını paketi açılmamış ürünlere tanıyorlar bu yüzden değişim yapmam biraz sıkıntılı gibi duruyor. PSU'nun fanından biraz fazla ses geliyor gibi, fana kürdan koyarak dönmesini durdurdum kasanın diğer fanları çok sessiz çalışıyor ama kürdanı çekince PSU'nun fan sesi başlıyor sanki son devirde çalışıyor gibi fan ve bir süre sonra rahatsız etmeye başlıyor. Bu ses normal midir?(İlk masaüstü bilgisayarım o yüzden normal fan sesi nasıl olur tam bilgim yok) Normalse değişim sıkıntılı olduğu için uğraşmak istemiyorum yoksa götürüp şansımı deneyeceğim.
Sıkıntı fan sesi değil. PSU kalitesiz olduğu için sisteminize zarar verebilir. O yüzden değiştirmelisiniz. 14 gün içinde cayma hakkınız var.

Sıkıntı fan sesi değil. PSU kalitesiz olduğu için sisteminize zarar verebilir. O yüzden değiştirmelisiniz. 14 gün içinde cayma hakkınız var.
Şubeyi aradım test ederiz dediğiniz gibi sıkıntı varsa değişim yaparız dediler, birkaç gün içerisinde götürüp şansımı deneyeceğim. Sonucu sizlerle de paylaşırım.

Cayma hakkınız var. Herhangi bir sebep göstermeden de geri iade edebilirsiniz.

Dün Vatan'a gittim yüksek devirde çok ses çıkarıyor dedim test ettiler güç kaynağını ama yeterli güç veremedikleri için düşük devirde çalıştırabildiler. Daha sonrasında sıkıntı yapmadan değişimini yaptılar.

COOLER MASTER WATT 80PLUS 500W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI Tavsiyeniz üzerine bu model ile değiştirdim ve şuan memnunum hem güvenilir PSU hem de ses sorunum gitti, teşekkürler yardımlarınız için.

Dün Vatan'a gittim yüksek devirde çok ses çıkarıyor dedim test ettiler güç kaynağını ama yeterli güç veremedikleri için düşük devirde çalıştırabildiler. Daha sonrasında sıkıntı yapmadan değişimini yaptılar.

COOLER MASTER WATT 80PLUS 500W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI Tavsiyeniz üzerine bu model ile değiştirdim ve şuan memnunum hem güvenilir PSU hem de ses sorunum gitti, teşekkürler yardımlarınız için.
Ucuz yırtmışsınız. Normalde sizi serviste süründürürlerdi. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı