Ryzen sisteme RAM önerisi

gurecumut

Hectopat
Arkadaşlar Ryzen işlemci kullanan biriyim. 4 GB 2400 MHz CL 17 Samsung RAM kullanıyorum. Ben bunu yükseltmek istiyorum ama birçok forumda Ryzen'de MHz önemli, bazılarında ise CL değeri daha önemli diyorlar. Hangisi daha önemli bu konuda? Oyun odaklı RAM almayı düşünüyorum, seçeneklerim şunlar;
  • DDR4 8 GB 2666MHz CL19 Kingston
  • DDR4 8 GB 2400MHz CL14 Kingston
Hangisi daha mantıklı olur ve RAM'ler de Samsung mu daha iyidir ve uzun ömürlüdür yoksa Kingston mu?

Çift kanal olarak çalışmayacaklar. 8 GB tek slot alabilirsiniz sonra bir 8 GB daha alıp 16 GB tamamlayın. 2666 MHZ ve 2400 MHZ düşük frekanslar. En az 3000 MHZ.

Eğer dual channel yapmayı düşünüyorsanız 16gb kit olarak satın almaya çalışın bazen 8gb alıp sonradan 8gb aynısını ekleseniz bile uyumsuzluk yapma ihtimali oluyor.2x8 olarak alın ramlerinizi

2466 ile 2600 arasında bant genişliği çok düşüktür. O yüzden CL değeri düşük olan rami tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Dizüstü bir bilgisayar kullanıyorum ve anakart maximum 2666 MHz a kadar destekliyor. İşlemci ise 2400 ama araştırdım işlemci destek frekansı üstünde almak sorun teşkil etmiyormuş doğrumudur bu.
Zaten şu andaki amacım çift kanal çalışması değil 8gb i aldıktan sonra biraz daha para biriktirip ve takılı olan 4gb i satıp tekrar aynı 8 i almak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı