Ryzen™ 5 5600X sistemde CS:GO takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

godiswork

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize selam forumda yeniyim, üst düzey CS:GO oyuncusuyum 10 senelik bir geçmişim var son 3 ay da oyunda cok kötü bir şekilde takılma yaşamaya başladım. Dedim sistemdendir yeni kasa aldım fakat hala aynı sorunla kafa kafayayım. Windows updatelerinden veya oyundaki güncellemelerden kaynaklı diye düşünüyorum. Monitördendir dedim gittim 240Hz 0.5ms monitör aldım hala aynı. Adamla karşılaştığımda oyunda hafif saniyelik donuyor tepki veremiyorum akıcı değil yani sabit 400 500 FPS alıyorum FPS düşmesi yemiyorum. Silahla ateş ederken mermiler laglı pingli gibi gidiyor ama ne lag var ne ping. Dedim internettendir gittim modemi değiştirdim. Fareyi sağa sola çeviriyorum mesela hafif saniyelik kasma oluşuyor ben adama ateş edip vurana kadar adam beni vurmuş oluyor. Yeni böylesi bir deli sistem de böyle delice bir problem görmedim. Yaklaşık 2 haftalık sistemim daha. 3 defa format attım bu sorundan dolayı. Kısaca sorunu tekrar özet geçiyorum. Sağa sola mouse çevirdiğim de geç dönüyor ve hafif takılıyor görüntü atlıyormuş gibi. Adamla karşılaşınca hafif saniyelik bir takılma. Ateş ederken pingli/laglı gibi gidiyor mermiler.

Denediğim çözümler: Format atmak, yeni monitör almak 240Hz 0.5ms, yeni modem almak, yeni bilgisayar almak.

Sistem özelliklerim: AMD ryzen™ 5 5600X 3.7GHz
MSI MPG B550 GAMING Plus AM4 DDR4 - anakart
Kingston HyperX Fury DDR4 16 GB(2x8GB) 3600MHz
Kingston HyperX Fury 3D 480GB 500-500 MB/s SSD
Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD uyumlu, 280mm radyatörlü, 2x14cm P14 fanlı, sıvı işlemci soğutucu
Aerocool Aero white 650W 80+ aktif PFC
Ekran kartı: 1660 Super

Sorunumu çözene bir ömür dua ederim, 3 aydır kafayı yemek üzereyim tek oynadığım oyunu oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
paket kaybı yok gibi görünüyor, full dolu bir dm sunucusunda çektim ekran görüntüsünü. Mouseyi vs çevirirken drop giriyor cok hafif fps düşmüyor ama saniyelik takılıyor arkadaşlar tekrar söylüyorum. Adamla karşılaştıgımda ufak bi paket kaybı gibi bişey oluyor ateş etmeye başlıyorum adam beni vurmuş oluyor. Demek istediğim, böyle bir sistemden ve 240hz den yararlanamıyorum ve oyun kasıyor akıcı değil. Sorunumu çözen arkadaşa bıçak hediye etmek isterim :) Lütfen bilgili arkadaşlar bi el atsın beyler tek oynadığım oyun bu profesyonel bir şekilde oynayıp zevk aldığım oyun. 3 Aydır hiç bir isteğim arzum kalmadı oyun akıcı değil diye.

Dosya Ekleri

• er.png
    er.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 97
Kardeşim NVIDIA G-SYNC aktif hale getirir misin lütfen? Monitörün G-SYNC özelliği yoksa FreeSync varsa şu Video'yu izleyerek yapar mısın?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de başka oyunlarda da aynı sorun var mı?

Kardeşim NVIDIA G-SYNC aktif hale getirir misin lütfen? Monitörün G-SYNC özelliği yoksa FreeSync varsa şu Video'yu izleyerek yapar mısın?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de başka oyunlarda da aynı sorun var mı?
Hocam bu videoyu gördüm zaten araştırdım bunu buldum, bu videodan yola çıkarak gittim 240hz 0.5ms aldım dp kablosu aldım gsync açık falan filan herşey gene aynı. Bu arada sadece CSGO da yaşıyorum bu olayı, işin garibi de o. Valorantta falan takılma vesaire hiç bişey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı