Ryzen ve RTX 2070 Sistem Tavsiyesi

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yazın başında Work and Travel programı ile Amerika’ya geldin ve dönerken yanımda bilgisayar parçaları alarak dönmek ve Türkiye’de bir bilgisayar toplamak istiyorum. Başlıca kullanmak istediğim parçalar:
  1. Asus ROG Strix RTX 2070
  2. Ryzen 7 3700X ya da Ryzen 5 3600
  3. Anakart önerisine ihtiyacım var.
  4. Samsung 970 Evo 1 TB M2 SSD
  5. HyperX Predator DDR4 RGB 16GB 3000Mhz
HDD ve kasa olarak Türkiye’deki kendi kasamı ve HDD’mi kullanmak istiyorum. Ayrıca işlemci için soğutucu almam gerekir mi yoksa Ryzen’in kendi soğutucularını mı kullanmalıyım? Bir de işlemciler arasında sağlam fark var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
•R5 R7'ye bakarak çok daha iyi. R5 6 çekirdek iken, R7 8 çekirdek.
•Anakart olarak bir çok seçenek mevcut. Türkiye fiyatı ile 600-700 TL arasında bulunan anakartlar işinizi görür çok rahat.
•Eğer OC yapmayacaksanız işlemcilerde bulunan stok fanları yeterli olur. OC yaparım derseniz, bir sıvı soğutma almanız daha iyi olur

•R5 R7'ye bakarak çok daha iyi. R5 6 çekirdek iken, R7 8 çekirdek.
•Anakart olarak bir çok seçenek mevcut. Türkiye fiyatı ile 600-700 TL arasında bulunan anakartlar işinizi görür çok rahat.
•Eğer OC yapmayacaksanız işlemcilerde bulunan stok fanları yeterli olur. OC yaparım derseniz, bir sıvı soğutma almanız daha iyi olur
M2 SSD uyumlu ve AMD Ryzen 3700X ile uyumlu iyi bir anakart söyleyebilir misiniz? Cevabınız için teşekkür ederim.

Hocalarım işlemci olarak Ryzen 3700x anakart olarak da Asus x470-F aldım. İşlemci ve anakart uyumunda bir problem yok değil mi? Bir de anakarta bios güncellemesi yapmam gerekir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı