Ryzen5 1600 AF ile sistem toplama

Flanqus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese hayırlı günler. Ben yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum da şu anki piyasada toplamak ne kadar mantıklı olur sizlere bir danışayım dedim. Sadece 3 parça alacağım, aslında bir nevi şu anki sistemime upgrade yapacağım diyebilirim. Almayı düşündüğüm parçalar şu şekilde:
—>Ryzen5 1600 AF 12nm model (en ucuz 762₺)
—>Gigabyte B450 S2H anakart (en ucuz 500₺)
—>Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz RAM (en ucuz 319₺)
Total: 1581₺
Sizce bu kombinasyon ve bu fiyatlar eskine nazaran nasıl? Şimdi alırsam çok zarara girer miyim?
Bu arada şimdiki sistemim FX 6100 ve GTX 960’lı bir sistem. Bu yeni alacağım parçaları GTX 960 ile kullanmayı planlıyorum. Her türlü tavsiyeye açığım yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Reis anakart berbat daha farklı bir anakart bul. 200 TL fazladan ver, ASUS ya da MSI al. B450'de Gigabyte sıkıntı diye okudum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis anakart berbat daha farklı bir anakart bul. 200 TL fazladan ver, ASUS ya da MSI al. B450'de Gigabyte sıkıntı diye okudum.
Yani sadece okumuşsun zaten anakart gayet iyi, giriş seviyesinin en fiyat performans anakartı, rahat şekilde alabilirsin.

Overclock gibi bir derdiniz yok ise anakart gayet iyi. 4 aydır aynı işlemci ve anakartı kullanıyorum, hiçbir problem yaşamadım.
Şu an fark ettim, RAM de aynı, 2x8 dual channel olarak sıkıntısız kullanıyorum.

Son düzenleme:
Reis.
1 OC sıkıntı.
2 Soğutma gibi bir şey yok.
ASUS ve MSI gerek ses cipi gerek soğutma olarak iyi.
Arkadaşların yorumunu oku. Bu para civarında alabileceğin en iyi anakart. VRM diyorsun büyük ihtimal.
https://i.redd.it/7n48gewun0p21.png liste burada büyük ihtimal arkadaşlara önereceklerinden biride OC yapılmaz dediğinin bile altında.
Bende isterdim ASRock PRO4 al demeyi ama 200TL diyorsun 100TL daha koyup 8GB ram daha alabilir arkadaş.

Arkadaşların yorumunu oku. Bu para civarında alabileceğin en iyi anakart. VRM diyorsun büyük ihtimal.
https://i.redd.it/7n48gewun0p21.png liste burada büyük ihtimal arkadaşlara önereceklerinden biride OC yapılmaz dediğinin bile altında.
Bende isterdim ASRock Pro4 al demeyi ama 200TL diyorsun 100TL daha koyup 8 GB RAM daha alabilir arkadaş.

Reis RAM için 1 ay bekleyip yeni bir 8 GB alabilir ama anakart hep o PC'de kalacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı