Ryzen7 2700X RTX 2070 ssiteme FSP marka PSU önerisi

DULBIRAKAN

Hectopat
Kasa Dark guardian Pro.
Ekran kartı ASUS Dual RTX 2070 8G Evo.
Anakart B450M S2H.
SSD M.2 XPG 512 GB SX8200PRO.
İşlemci Ryzen7 2700X.
RAM G.Skill 2x8 16 GB Sniper X 3200MHz 16CL Dual kit RAM.

Bu sistemi toparladım, şimdi PSU kaldı. Aradıgım özellikler öncelikle F/P ürünü arıyorum. Almış oldugum kasaya uyum saglasın istiyorum ebat olarak. Yani kasaya büyük veya küçük olmasını istemiyorum. FSP marka bir PSU olsun istiyorum. Bu sisteme 700W iyi gider diye düşünüyorum. En az 80 Bronze sertifikalı ve tam korumalı olmasını istiyorum. Yani elektrik kesilmelerine karşı koruma. Gerilim korumaları, yani elektrik akımı bazen düşüyor. O tür korumaların hepsini barındırsın. Sistemimi çöp etmesin istiyorum. Yardım eder misiniz lütfen.

Merak etmeyin tam oturur.

Size bir şey sormak istiyorum bu fotograftaki PSU'yu bir arkadaşın önerdi eger bu PSU bahsettigim özellikleri ve korumaları barındırıyorsa ve kasaya tam uyum saglıyorsa açıkcası bu PSU'yu almayı düşünüyorum bir bilginiz var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200328-075815.png
    Screenshot_20200328-075815.png
    209,8 KB · Görüntüleme: 25
GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA En iyi F/P ürünüdür. Kullanıyorum ve aşırı memnunum. FSP yerine GİGABYTE bana göre daha F/P. İçerdiği korumaları atayım hemen;
OCP (Over Current Protection - Aşırı Akım Koruması)
OPP (Over Power Protection - Aşırı Güç Koruması)
OVP (Over Voltage Protection - Aşırı Gerilim Koruması)
UVP (Under Voltage Protection - Düşük Gerilim Koruması)
SCP (Short Circuit Protection - Kısa Devre Koruması)
Sadece 1 koruması eksik o da;
OTP (Over Temprature Protection - Yüksek Sıcaklık Koruması) bu. Çok fazla gerekli olduğunu düşünmediğim bir koruma. Japon Kapasitör ve 12V çıkışı olması güzel avantajlar. Bir sorun olursa buradayım. Hatta buraya işin bilginlerini bırakayım; @Silinen üye , @enes.wtp

GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA en iyi F/P ürünüdür. Kullanıyorum ve aşırı memnunum. FSP yerine Gigabyte bana göre daha F/P. İçerdiği korumaları atayım hemen;
Ocp (over current protection - aşırı akım koruması)
Opp (over Power protection - aşırı güç koruması)
Ovp (over voltage protection - aşırı gerilim koruması)
Uvp (under voltage protection - düşük gerilim koruması)
SCP (short circuit protection - kısa devre koruması)
Sadece 1 koruması eksik o da;
Otp (over temprature protection - yüksek sıcaklık koruması) bu. Çok fazla gerekli olduğunu düşünmediğim bir koruma. Japon kapasitör ve 12V çıkışı olması güzel avantajlar. Bir sorun olursa buradayım. Hatta buraya işin bilginlerini bırakayım; @Silinen üye, @enes.wtp

Çok teşekkür ederim bu 650W sistemimi besler mi ayrıca kasaya uyum saglar mı ebatları yani.
Alabilirsiniz bir sorun olucagini sanmiyorum. Ama buna bu kadar para vermek yerine bunu da alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim peki ya bu kasaya uyum saglar mı?

Geri
Yukarı