Ryzen7 7840HS stres testinde 90 dereceye ulaşıyor

Dediğinde olabilir aslında, fakat limit varken bile bu kadar ısınması çok da iyi değil be hocam.
Yani iki saattir boşuna tartışıyoruz. Bir laptop için 80-90 dereceler çok normaldir yük altında günümüzde. Bu kullanıcı sadece "stress testi yaptım 90 derece oldu" yazmış. Dediğiniz işlemci hem ekran kartsız hem de ekran kartlı olarak satılıyor farklı modellerde ve farklı markalarda. Fan profili olabilir, aynı cihaz olsa dahi kalite farkından ciddi bir fiyat farkı olabilir, kullanılan test ekran kartını da çalıştırıyordur belki yani çok kombinasyon var. Bir bilgisayarın 90 dereceye çıkması zaten çok saçma bence. 90 derecenin bilgisayarı nasıl etkilediğini bilmiyoruz, bilgisayarlar çok kısa sürece "çöp" oluyor tüketim çılgınlığında. AMD diyor 90 derece Ryzen için efil efil sıcaklık ama taşınabilir bir cihazın kendini bu kadar yakması performans için kabul edilebilir mi? Fansız Macbook'larda sıcaklık sınırı 105'e kadar çıkabiliyor. Acaba elimizde durduk yere bozulmaya yatkın cihazlar mı taşıyoruz bilemiyorum. Şu anda bir bilgisayarın yükte 90 derece olması "normal". 90 derece oldu diye ortalığı ayağa kaldırmayacağız ancak bunun uzun vadeli etkilerini ben de bilemiyorum, bu sebeple de şu anki tercihimi masaüstünden yana kıldım. Ne olursa olsun taşınabilir bir cihazın 90 derecede yanması bana garip geliyor.

Herkese teşekkürler.
Günümüz bilgisayarlarında 90 derece yükteyken gayet normal. Bilgisayarınızı temiz tutmaya özen gösterin yeter. Yapabiliyorsanız temizlik ve macun yenilemesini kendiniz yapın, yapamıyorsanız düzgün bir yerde yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı