S-400 Füzeleri Gelmeye Başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erdogan'ın S-400 konusundaki tutumu, son yıllardaki en iyi tutumu olabilir.

Arkadaslar eldeki adam hicbir zaman olmayacaksınız. Biz S-400 alacağız diye ahkam az mı kestik. Almaya yakın projeyi iptal etseydik ABD'ye gore korkagın onde gideni olacaktık. 2 tehditle Turkiye'yi elimizde oynatıyoruz diye bize bıyık altından guleceklerdi. Sarı kafa cıkıp biz soyleyiz boyleyiz diye atıp tutacaktı.

Sen ABD olabilirsin, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olabilirsin ama dostum dedigin ülkeye cogu ulkeye sattıgın teknolojiyi ''parayla'' dahi vermekte sıkıntı yaparsan ben senin dostluguna guvenmem.

Verseydi Patriot, ne F-35'ler sıkıntıya girecekti ne de S-400 alıp Rusya'ya para kazandıracaktık. Senin gül gibi F-35'lerin de sıkıntıya girmeyecekti S-400 radarları yönünde.

Döneklik yaparsan, yarın ambargoyla degil de farklı seylerle ezerler. Ekonomini sıkıntıya sokarlar. Yonetirler. Bu sefer de keske alsaydık da ezik Türkiye gozukmeseydik diye aglar bazı kesim.

Arkadaslar eldeki adam hicbir zaman olmayacaksınız. Biz S-400 alacağız diye ahkam az mı kestik. Almaya yakın projeyi iptal etseydik ABD'ye gore korkagın onde gideni olacaktık. 2 tehditle Turkiye'yi elimizde oynatıyoruz diye bize bıyık altından gulecektirdi. Sarı kafa cıkıp biz soyleyiz boyleyiz diye atıp tutacaktı.

Sen ABD olabilirsin, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olabilirsin ama dostum dedigin ülkeye cogu ulkeye sattıgın teknolojiyi ''parayla'' dahi vermekte sıkıntı yaparsan ben senin dostluguna guvenmem.

Verseydi Patriot, ne F-35'ler sıkıntıya girecekti ne de S-400 alıp Rusya'ya para kazandıracaktık. Senin gül gibi F-35'lerin de sıkıntıya girmeyecekti S-400 radarları yönünde.

Döneklik yaparsan, yarın ambargoyla degil de farklı seylerle ezerler. Bu sefer de keske alsaydık da ezik Türkiye gozukemseydik diye aglar bazı kesim.
Katılıyorum her şeyden önce Abd iki yüzlü ve son yılda yaptığı olaylar kesinlikle bir müttefiğin yapacağı şeyler değil.

Arkadaslar eldeki adam hicbir zaman olmayacaksınız. Biz S-400 alacağız diye ahkam az mı kestik. Almaya yakın projeyi iptal etseydik ABD'ye gore korkagın onde gideni olacaktık. 2 tehditle Turkiye'yi elimizde oynatıyoruz diye bize bıyık altından gulecektirdi. Sarı kafa cıkıp biz soyleyiz boyleyiz diye atıp tutacaktı.

Döneklik yaparsan, yarın ambargoyla degil de farklı seylerle ezerler. Ekonomini sıkıntıya sokarlar. Yonetirler. Bu sefer de keske alsaydık da ezik Türkiye gozukmeseydik diye aglar bazı kesim.
Önümüzdeki günlerde belli olucak bakalım umarım hükümetin kararı iyidir.

O suikastların ambargoyla alakası yok ki. Türkiye, ABD'ye sabah akşam yağ da çekse suikast girişimi olacak, çekmese de. Bir ülke, diğer bir ülkenin güçlenmesini ister mi?
Doğru dostum bunlar buradan tartışılarak çözülecek meseleler değil.
Katılıyorum her şeyden önce Abd iki yüzlü ve son yılda yaptığı olaylar kesinlikle bir müttefiğin yapacağı şeyler değil.
ABD hiçbir zaman müttefiğimiz olmadı ki zaten yaptığı her yardımda hile hurda gizli

Hava sahamızı korumak için hem F-35 hem Patriot almak mantıksız olurdu. En azından S-400 alarak bir denge oluştu, çeşitlilik oldu.

F-35 iyi özelliklere sahip olsa da "şu an için" gereksiz. Fransız jeti daha başarılı. Elimizdeki modernize edilmiş F-16 filosu, biz uçak gemisini yapıncaya kadar bizim işimizi fazlasıyla görür. O sürece kadar Fransız uçakları değerlendirilebilir. Kaldı ki bizim TFX projesi de 2026-2027 gibi seri üretime geçecek şeklinde belirtilen ciddi analiz ve kaynaklar var.

6 sene F-35'ten mahrum kalsak, bir zarar görmeyiz ama 6 sene uçak arayışından dolayı, TFX projesine ağırlık verir, canla başla sarılırsak işte o zaman işler değişir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı