S-400 Füzeleri Gelmeye Başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S-400 eşsiz benzersiz bır sistemdir. Pazarın en iyi ürününü aldık. Amerika F-35 vermiyor muymuş? Rusya'dan SU-xx serisi almakla tehdit edin bak nasıl topaç gibi dönerler. İsine gelirse.

Ülkemize, devletimize, milletimize ve Anadolumuz'a hayırlı olsun...

Ayrıca bir arkadaş, Aselsan'da çalışanların memur maaşı ile çalıştığını söylemiş. Hadi ABD'ye göre az dese neyse de, bu dediğin olmamış.

Sosyal medya bilgilerine güvenmeyelim.

O olay oyle degil. İmajla alakası yok. F-35'ler, SU-400'lerin radarına girerse muhendisligi Rusya'ya istihbarat olarak akacak. Rus'ların, F-35'in mühendisliğini öğrenmelerinden korkuyorlar.

Bu yuzden son gorusmede sarı kafa, S-400'lerin 600 km'lik radarlarını acmazsanız alın, bir sey yapmayacagız ayagına getirdi.

Sundukları cozum de cozum olsa. Sadece kendi cıkarlarını dusunuyorlar. Amerikalılar, ne beklenir ki baska :)
Aklıma 1989'da Trabzona inen Mig-29 geldi... :)

S-400 eşsiz benzersiz bır sistemdir. Pazarın en iyi ürününü aldık. Amerika F-35 vermiyor muymuş? Rusya'dan SU-xx serisi almakla tehdit edin bak nasıl topaç gibi dönerler. İsine gelirse.

Ciddi ciddi bunları yazıyorsan üzüldüm harbi çok güldürdün beni sağ ol.
Yaşasın S400 aldık ama kime kullancaz belli değil doğu bloğuna karşı kullanılamaz çünkü onların sistemi batı bloğuna karşı kullanılamaz çünkü batı bloğundayız tüm askeri altyapı NATO ya göre hazırlandı 19951 den beri natodayız batı bloğunda herhangi bir savaşta uçaklarımız uçmaz ee kime kullancaz dağdakı teröriste mi?
Yazılarnlar ülkenin geleceğinin kara deliğe girdiğini haber ediyor NATO nun açılımını bilmeyen insanlarsınız siz biri Rus köpeği olak der biri amerikan biri arap ama kimse de kendimiz olalım demiyor niye acaba?
O olay oyle degil. İmajla alakası yok. F-35'ler, SU-400'lerin radarına girerse muhendisligi Rusya'ya istihbarat olarak akacak. Rus'ların, F-35'in mühendisliğini öğrenmelerinden korkuyorlar.

Bu yuzden son gorusmede sarı kafa, S-400'lerin 600 km'lik radarlarını acmazsanız alın, bir sey yapmayacagız ayagına getirdi.

Sundukları cozum de cozum olsa. Sadece kendi cıkarlarını dusunuyorlar. Amerikalılar, ne beklenir ki baska :)
Jira Bey cidden bu bataklıktaki altınsınız size katılıyorum yanlız Amerikalılar kendi çıkarlarlarını düşünmesi en mantıklı hareket niye 3. dünya ülkeleri için kendi halklarının refahından kıssalar ki?
Türkiyede keşke halkın çıkarlarını düşünen insanlar olsa akrabasını zengin etmek için soyuyorlar resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkemize hayırlı olsun diyelim.
S-400 konusunda aşırı fazla bilgi kirliliği var ve önüne gelen durmadan onu vurur, bunu vurur diyor. Ne radar bilgisi nede bu sisteme ait opsiyonları anlatan düzgün video yok diye düşünürken bunu gördüm tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@SideWinder Hocam o olayın 12 kitap halinde serisi çıksa alınıp okunur ama nerede...

Bu arada F-35 ve SU-57 kıyaslaması yapmayın zira SU-57 sadece 10 tane civarında üretilen bir uçak olup prototip aşamasındadır. Bir uçağın operasyonel konuma gelmesi için en az 1 filo düzeyinde bulunması ve aktif olarak kullanılması gerekmektedir.

@Makerweddy kendin yapamıyorsan ve ihtiyaç varsa, almak zorundasın.

Bu coğrafyanın dört bir yanı kaynıyor. İlkokuldan beri öğretilen klişe bir cümle belki, ama öyle.

Mantığınızla konuşun. Şu an zaten askeri yapıyı revizyondan geçirmeye çalışıyorlar. Ve belki de ellerinden gelen en iyisi bu.

Eğer daha iyi bir fikriniz olduğunu düşünüyorsanız, bunun hayata geçmesi için çalışabilirsiniz.

Tabii siz bunun yerine, çoğu kişi gibi, sadece konuşmayı tercih edeceksiniz.

@Makerweddy yaş ortalaman düşük bellı. Bilgi kirliliği yapma. Senın gibi cok bilmişler ama icraatta hiçler. Kime kullanacaz diyor. Şu ülkeye bır marifeti olmuş gibi birde konuşuyor. 15-16 yaşındaki kişiler NATO'dan bahseder olmuş.

@Makerweddy Kimseye karşı kullanmayacağız. Bizim ülkemize, bu topraklara karsı bir seyler kullanmak isteyenlere cevap olarak kullanacağız. Biz savaş ülkesi değiliz. Savaş da aramıyoruz. Tek derdimiz bu kaynayan coğrafyada kendimizi canlı tutabilmek. Bunun için de S-400 bir altın. Böyle bir sistemi ne Avrupa ne Amerika üretebiliyor. Yok abi dünyada eşi yok :)

Hava savunması olmayan bir ülke için çok iyi bir yatırım. Ulunay'ın dediği gibi bilgi kirliliği çok. Önüne gelen konuşuyor.

Bir tayfa F-35'i öve öve bitiremiyor, diğeri gömüyor. Diğer tayfa S-400' böyle şöyle diyor, diğerleri övüyor. Herkesten bir ses ama sorsan hiçbirinin konu hakkında gram fikri yok :)

Ülkeni savunmak adına yaptığın yatırım boş değildir. Bunu ABD'nin askeriyeye ayırdığı bütçeye bakarak bile görebilirsiniz.

Almak yerine üretelim diyenler de bu işi direkt bıraksın. Bu sistem hadi gel aga yapalım bitsin seklinde olmuyor. Daha araba üretemeyen bir ülkeden hava savunma mühendisliği, tecrübesi beklemek ap-tal-lık.

Ciddi ciddi bunları yazıyorsan üzüldüm harbi çok güldürdün beni sağ ol.
Yaşasın S400 aldık ama kime kullancaz belli değil doğu bloğuna karşı kullanılamaz çünkü onların sistemi batı bloğuna karşı kullanılamaz çünkü batı bloğundayız tüm askeri altyapı NATO ya göre hazırlandı 19951 den beri natodayız batı bloğunda herhangi bir savaşta uçaklarımız uçmaz ee kime kullancaz dağdakı teröriste mi?
Yazılarnlar ülkenin geleceğinin kara deliğe girdiğini haber ediyor NATO nun açılımını bilmeyen insanlarsınız siz biri Rus köpeği olak der biri amerikan biri arap ama kimse de kendimiz olalım demiyor niye acaba?

Jira Bey cidden bu bataklıktaki altınsınız size katılıyorum yanlız Amerikalılar kendi çıkarlarlarını düşünmesi en mantıklı hareket niye 3. dünya ülkeleri için kendi halklarının refahından kıssalar ki?
Türkiyede keşke halkın çıkarlarını düşünen insanlar olsa akrabasını zengin etmek için soyuyorlar resmen.
S-400 füze sistemi bir saldırı değil savunma sistemidir. Türkiye'nin bunu alması gerekiyordu neden mi? İran'ın uzun menzilli füzeleri Türkiye'nin tamamını tehdit ediyordu. Suriye, Irak vb. ülkelerdeki Amerika, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin üstleri bulunuyor bunun gibi tehditlerde Türkiye'nin kendini koruması lazım. Adaları saymıyorum bile. Yani anlayacağın Türkiye'nin bir hava savunma sistemine ihtiyacı vardı. Ben de alma yerine üretme taraftarıyım fakat bu sistem çok gerekliydi iyi ki de aldık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı