S-400 Füzeleri Gelmeye Başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilime, teknolojiye, eğitime ve sağlığa yatırılan para her zaman fazlasıyla geri döner.
Savunmaya yatırılan para ise hayati öneme sahiptir.
Ülkenizi yıllık turist sayınızla, domates üretiminizle, tarihi eserlerinizle koruyamazsınız.
Yunanistan S300 alıp Girit e koyunca sıkıntı olmuyor da NATO için biz S400 alınca mı sıkıntı oluyor?
Biz bağımsız bir devletiz, istediğimizi, istediğimizden alırız. Ha o da isterse ambargo uygular. Kısa vadede biz uzun vadede onlar kaybeder. Çünkü piyasada ABD nin AB nin yerini doldurmaya çalışan aşırı iştahlı bir Çin var.

Bilime, teknolojiye, eğitime ve sağlığa yatırılan para her zaman fazlasıyla geri döner.
Savunmaya yatırılan para ise hayati öneme sahiptir.
Ülkenizi yıllık turist sayınızla, domates üretiminizle, tarihi eserlerinizle koruyamazsınız.
Yunanistan S300 alıp Girit e koyunca sıkıntı olmuyor da NATO için biz S400 alınca mı sıkıntı oluyor?
Biz bağımsız bir devletiz, istediğimizi, istediğimizden alırız. Ha o da isterse ambargo uygular. Kısa vadede biz uzun vadede onlar kaybeder. Çünkü piyasada ABD nin AB nin yerini doldurmaya çalışan aşırı iştahlı bir Çin var.
En beğendiğim yorumlardan birisi.

@Makerweddy
Almak yerine üretelim diyenler de bu işi direkt bıraksın. Bu sistem hadi gel aga yapalım bitsin seklinde olmuyor. Daha araba üretemeyen bir ülkeden hava savunma mühendisliği, tecrübesi beklemek ap-tal-lık.
Bu konuda pek katılmıyorum. Araba üretemeyen değil, üretmeyen bir ülkeyiz. Vergilendirme ile o araba firmasının kar miktarının 10 katını kazanıyor devlet. Araba üretmek yerine, elimizdeki bütün mühendisleri savunma sanayisinde değerlendirmeye çalışıyoruz.

Hava savunma mühendisliği, sizin de dediğiniz gibi 1-2 yılda olacak bir şey değil. En az 100 tane uçak düşecek ki ders çıkarasınız. Belgesellerde yayınlanmayan onlarca düşen Amerika uçağı olduğuna eminim. Tecrübe açısından zayıf, mühendisleri ise proje ortaklanması ile uzun vadede çok daha hızlı eğitilebileceğini düşünüyorum. Diğer türlü hükümet neden Putin ile S-500 ortaklaşmaya çalışıyor.

Ben aynı zamanda şunu da düşünüyorum, BORA ve HİSAR hava savunma füzeleri/sistemleri de bizim mühendislerimizin Ruslar'a karşı hazırladığı sistemler. 2'li oynuyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dünya genelinde kontrollü muhalefet var, bizlere bir sorun oluşturup ardından bir çözüm sunuyorlar. Amaçları bizleri yavaşlatıp kontrol altında tutmak. Ben bu yüzden kapitalist düzeni doğru buluyorum.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sunup ardından Sayın Ekrem İmamoğlu'nu piyasaya sürmeleri tamamen pozitif bir gelecek vadeden senaryodur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burdaki büyük gaf'ta geçiş töreni gibi, AKP'ten CHP'ye büyük bir kitle transferi hazırlığı yapılıyor. Önce tahtı kontrollü bir şekilde sanllandıracaklar sonra da geçiş yapılacak. Ki AKP gibi büyük zihniyetleri barındıran partinin 2. defa kaybetmiyeceğini bilmemesi imkansız. Neden diye sorarsanız; Adamlar hem çaldılar diyecekler hem de çaldılar kelimesinin altını boş bıracaklar. Bu çaldılar'ın altını boş bırakmaları zaten kitle transferi için yeterliydi. İstanbul da 800.000 transfer yapıldı diye biliyoruz ama Türkiye genelinde büyük bir kitle Sayın Ekrem İmamoğlu'nu desteklemeye başladı. Trabzon'da bayramda düzenlenen miting her şeyi göz önüne serdi zaten.
Ekrem İmamoğlu'nun nasıl oluyorda coşkulu bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dışlıyor diye sorarsanız; Adamlar yine ne olursa olsun doğru bir şeye hizmet ettikleri için coşkulu ve içten inanıyorlar kendilerine.

Amaçlar hep aynı; tek din, tek bayrak, tek millet oluşturmak. Kuran'ı Kerim öyle yazılmış ki ona karşı gelen her şeyin yanlış olduğunu katı bir şekilde altını çizmiştir. O dönemin şartlarına göre böyle bir kitabın yazılması katiyen doğrudur fakat bu din kitaplarının şimdi gerçekten güncellenmesi gerekiyor. Tek din dediğim Anayasa Kitabı gibi bir kitap çıkarıp insanlara sürekli bu kitapları kutsal kılıp okutmak gerekiyor. Gerçekten islamın güncellenmesi şart. Afrikadaki kabile geleneklerini görüyorsunuz, insanları başı boş bırakınca değişik değişik şeyler çıkarıyorlar. Özgür olup birbirimizi yemektense kafeste olup mutlu yaşamayı tercih ederim.
O yüzden ben bütün siyasileri sever sayarım. Bakan Süleyman soylu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a katı bir şekilde ahkam kesip sonra onu desteklemesi her şeyin kontrollü olduğunu açıklıyor. Bakan Soylu'nun bu sisteme önceden mi üyeydi diye sorarsanız orasını bilmiyorum. Yalnız farkındaysanız her bir olayın en az 50 farklı açıklaması var, en başta mantıklı olan her zaman kurgu olandır. Tabi mantık çerçevesinde sizin kaygılarınıza kanıtlı bir düz belge sunmaları sizi susturabilir, O yüzden yerinizi bilip yorum yapın. Adamlar dilbazlığa kendilerini programlayıp düz mantıkla laf dolandırıyorlar ağızlarında, kanıtın kanaatın olmadığı için cevap vermessin o kişilere. O yüzden bu insanların muhatap ve muhatabı olmamak en doğrusu. ''Çoğu siyasilerin amaçları insanları doğru bir yola getirmektir'' Dediğim gibi her bir olaya en az 50 farklı düşünce tarzıyla değinebiliriz. Benim çıkarımım da bu yönde.

Miley Cyrus'un bu şarkısında bile birsürü önyargı yıkacak vurgu yapılıyor. İnsanlık genişlik açısından her ne kadar ilerlese de ped ve emziren bir anneyi garipsiyor. Bu yüzden bu önyargıyı yıkmak için bile bu videonun çekildiğini anlıyabilirsiniz. Sonradan tekrar baktımda taytımsı bir kıyafet giyen bir zencinin iç çamaşır giymediğini farkettim, resmen alıştırtmaya çalışılıyor. :) Miley Cyrus'un diş teli takarak klip çekmesi'de cabası. :)

Son düzenleme:
Amerika'nın bizden güçlü olduğu söylenen mesaja kızgın atan arkadaşlar, çakma vatanperverlik bir halta yaramıyor. Yani mabaadınızı koyduğunuz yerden doğru mesajlara artist artist ifadeler atarak vatan koruyuculuğu yapmış olmuyorsunuz. Amerika'dan güçlü olduğumuzu kanıtlayın da görelim. Hadi yapabiliyorsanız utandırın beni.

Ayrıca bu S400'ler tek başına bir halta yaramaz. Hava savunma ağımıza entegre edilmesi lazım, onu da Ruslar ile yaparsak NATO ülkelerinin bize savaş açma hakkı var. O kütüphane denilen şey de uçakların veritabanı kısaca. Ayrıca bu S400'lerin optimal mesafesi 35 km. Eğer bu sistem aktif olarak çalıştırılmayacaksa bir halta yaramaz. Adam düzeyi atıp vurduktan sonra engellersin ancak(!)

S400'lerden yine lafı dine İslama getirmeyin. İnanmıyorsan inanma. Dil uzatma inancıma.

S400'ler gereksiz öyle mi? Vah vah, bizimkiler niye akıl edemedi bunu? Niye almadan önce size sormadılar?

Komik olmayın ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet Türkiye de tam İslam devleti gibi hoşgörü ve sevgi ile insan öldürmek için sürekli silahlanıyor. Dünyadaki silah ticareti ve terör destekçilerinin yalanlarınainanıp burada ahkam kesmek de komik değil mi? Üstelik inancına ters düşerek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı