S-400'ü Türkiye kullanabiliyor mu?

Soru 1: Nato üyesi olup, Rusya'nın verdiği araç ile Rusya'yı mı vuracağız?
Soru 2: Nato üyesi olup, Rusya'nın verdiği araç ile Nato'yu mu vuracağız?

Bu iki sorunun mantıklı açıklaması var mı? Kısacası paralar çöpe gitti. Onlar artık kullanılmaz, unutun.

Yunanistan da S300 var ilginç ve komik.

Soru 1: NATO üyesi olup, Rusya'nın verdiği araç ile Rusya'yı mı vuracağız?
Soru 2: NATO üyesi olup, Rusya'nın verdiği araç ile NATO'yu mu vuracağız?

Bu iki sorunun mantıklı açıklaması var mı? Kısacası paralar çöpe gitti. Onlar artık kullanılmaz, unutun.
Soru 1 : Suriyeden ülkene füze atılırsa ne yapacaksın ?
Soru 2 : Savaş durumunda ülkene balistik füze saldırısı yapılırken ne yapacaksın ?
Soru 3 : Nükleer santrali hava saldırılarına karşı nasıl korumayı düşünüyorsun ?

Sadece silahlardan mı bahsediyoruz? Sence bir araba neden 10.000$ iken benim o çok üretimi şahane olan ülkemde 150.000 TL?
Hala boş mesaj atiyorsunuz.
Sadece silahlardan mı bahsediyoruz? Sence bir araba neden 10.000$ iken benim o çok üretimi şahane olan ülkemde 150.000 TL?
@avis1

Yazım yanlışlarından gözüm kanadı.
Hala boş mesaj atıyorsunuz.

Normal sürekli aktif kullanılan sistemler fakat şu an ABD ile ilişkiler yüzünden depoda. O yüzden savaş çıkarsa aktif edilecek gibi bir fikre girdiler ama çok saçma dibimizdeki ülkeler kullanıyor şu anda biz ise füzeyi yedikten sonra kurup kullanmayı düşünüyoruz.

Benim sorum da o zaten. Kime karşı kullanacaksın? Bunun için önce NATO'dan çıkman gerekir ki NATO ile savaşa giresin. Rusya'ya karşı zaten kullanamazsın.
Savaş durumunda sana saldıran ülkeye karşı kullanacaksın. Sırf bir ülke nato ülkesi diye o ülke sana saldırınca karşılık veremeyeceksin diye bir şey yok.

Geri
Yukarı