S III Hız Sorunu ve 4.2.2 Sürümü Yükleme

Castiel

Hectopat
Yer
Bursa
Arkadaşlar telefonum çok olmasa da kasıyor ve Clean Master programı hep "Hafızanın %90'ı bitti." diye uyarı veriyor bu RAM'in boş alanını nasıl çoğaltabilirim? Çoğu programın altında Öneri: Elleme yazıyor. Şuan 4.1.2 sürümü yüklü. 4.2.2 Yüklesem nasıl olur? Güncellemeye tıklıyorum en güncel hali yüklü diyor. Rom denen bir olay varmış forumda okuduğuma göre bunu yapsam garanti dışı mı kalır telefon? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazık ki S3 için 4.2.2 orijinal olarak çıkmadı. Dikkat ettikten sonra rom kullanman sorun çıkarmaz. Ben de hız aradigim zamanlarda Slimbean romunu kullanıyordum. Tavsiyemdir.

Rom yüklemeniz fazla bir şey değiştirmez. Programın arka planında çalışan işinize yaramayan programları kapatın. Eğer telefonunuz rootlu ise telefonunuzun Clean master isimli programı yükleyin. Bu program yardımı ile cihazın belleğinde oluşan kullanılmayan programları silebilirsiniz program işinizi görecektir.

Verdiğim program rootsuz çalışabiliyor root yaparsanız reklamlardan kurtulursun tabiiyi,ki onun için ek programlar kurman lazım. Bu işler için root gerekli.

Arkadaşlar ROM nedir onu bilmiyorum ben baştan. Yüklerim yüklemesine de pek anlamıyorum bu işlerden sıkıntı çıkmaz değil mi? :) ne yapayım simdi ben. Hangi ROM'u yükleyeyim?

- - - Updated - - -

Rom yüklemeniz fazla bir şey değiştirmez.Programın arka planında çalışan işinize yaramayan programları kapatın.Eğer telefonunuz rootlu ise telefonunuzun Clean master isimli programı yükleyin.Bu program yardımı ile cihazın belleğinde oluşan kullanılmayan programları silebilirsiniz program işinizi görecektir.

Verdiğim program rootsuz çalışabiliyor root yaparsanız reklamlardan kurtulursun tabiiyi,ki onun için ek programlar kurman lazım.Bu işler için root gerekli.

Clean master'i kullandım fakat orada 3 tane program gözüküyor biri Book diğeri Whatsapp toplam yedikleri 100 MB. Ama geri kalan 700 MB nereye gidiyor bilmiyorum.

Pencereyi açtığında eğer iki adet seçenek çıkıyorsa sen standart olanı kullan. Gelişmiş seçenekleri seçersen orada karşına çıkan dosyaların neye yaradığını bilmen lazım. Bu yüzden tehlikesiz olanı standart seçimidir. Madem programı tanıyorsun rahatlıkla kullanabilirsin herhangi bir sıkıntın olduğunda sorabilirsin.
Yazdığınız yazıda gözümde kaçan bir yer varmış 3 tane seçenek olduğunu söylüyorsunuz. O zaman siz gelişmiş seçeneği kullanıyorsunuz o seçeneği kullanmayın. Standart olan seçimi kullanın.

Pencereyi açtığında eğer iki adet seçenek çıkıyorsa sen standart olanı kullan. Gelişmiş seçenekleri seçersen orada karşına çıkan dosyaların neye yaradığını bilmen lazım. Bu yüzden tehlikesiz olanı standart seçimidir. Madem programı tanıyorsun rahatlıkla kullanabilirsin herhangi bir sıkıntın olduğunda sorabilirsin.
Yazdığınız yazıda gözümde kaçan bir yer varmış 3 tane seçenek olduğunu söylüyorsunuz. O zaman siz gelişmiş seçeneği kullanıyorsunuz o seçeneği kullanmayın. Standart olan seçimi kullanın.
Yardımınız için teşekkür ederim ama bu programda bir işe yaramiyor. Mesela masaüstünde tıkla hızlandır adlı bir kısayol yapmışlar. Kurtarılan 80mb yazıyor mesela. Ama 10dk somra tekrar dolucak o ram :)

Elbette dolacak arka planda çalışan programlardan kaynaklanıyor. Bende aynı programı kullanıyorum sizin dediğiniz gibi abartılı durum yok siz kullanmaya devam edin farkı göreceksiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı