Çözüldü S20 FE sallandığında kameradan ses gelmesi normal midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, S20 FE kullanmaktayım ve telefon cep hizasından orta sertlikte düştü. Sonra meraktan incelerken telefoto diye geçen 3. kameranın sallamada ses çıkardığını fark ettim ve bakınca hareket ediyordu. Telefonda OIS desteği var biliyorum fakat telefoto bildiğim kadarıyla OIS'le alakasız. Sizce normal mi?

Çözüm
OIS, optik görüntü sabitleme demek. Yani fiziksel. Kameranın oynaması ve bu yüzden de ses çıkartması normal. Sen muhtemelen aşırı salladığın için ve o sesi duymaya çalıştığın için duyuyorsun. Aslında o ses hep vardı. :)
@Violet S,@Görkem Umut öncelikle cevaplarınız için teşekkürler fakat sesin yanında 3. kamerada salladığım yöne bariz hareketlenme var. İnternetten baktığımda telefoto olarak geçtiğini gördüm. Bu yüzden sorma gereği duydum.
Bir sorum daha vardı, sizce 50cm orta sertlikten düşmede bir hasar alınır mı?
Yeni aldığım için biraz pinpirik var diyelim :D
Düzenleme:

IMG_0253.jpeg

Telefoto kamerasını nasıl kontrol edebilirim?

Son düzenleme:
@Üniversiteli Jordi OIS dediğimiz şey zaten kameranın matrisinin ve lens elemanlarının konumunu, kameranın hareketini telafi edecek şekilde değiştirmesi.
Yani, sarsıntıyı telafi edecek düzeyde lensi oynatmasıdır. Gördüğünüz hareket, OIS'in görevini yerine getirdiği manasına geliyor. Sizin telefotoda zaten OIS desteği de bulunuyor.

Bir sorum daha vardı, sizce 50 cm orta sertlikten düşmede bir hasar alınır mı?
Yeni aldığım için biraz pinpirik var diyelim :D
S20 FE, sağlam cihazdır. %100 garanti vermek hatalı olsa da bir şey olacağını düşünmüyorum.

ChatGPT, şehirlerin plakasını tutturamadığı için asla güvenmiyorum. Ve açıkçası OIS'in işlevi bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir sallanma mı?

ChatGPT hata ayıklama olarak bakıyor senin yazdığın şeye. Lens sallanmıyor aslında. Sensör sallanıyor. Sen yanlış şey sorduğun için o da sana yanlış cevap veriyor. Lens sallanıyor olsaydı dışardaki camın sallandığını görürdün.

1701188738155.png

Yeni konular

Geri
Yukarı