S21 FE sabaha kadar %2 şarjı azalıyor

WandaaMaximoff

Decapat
Daha fazla  
Gece uyurken bırakıyorum uyandığımda %2 seviyesinde şarj gidiyor. Always on display modu sadece bildirim geldiğinde uyandır modunda. Telefonu alalı 4 gün oldu. Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocalarım kusura bakmayın yanlış konu açmadan 1 saatlik ceza yemiştim mesajlarınıza cevap veremedim. Yanlış yazmışım always on display kapalı iken %2 şarz gidiyor. Açık iken %8 ila %10 civarı bir şarz gitmişti. Normal değil mi? Ayrıca, bildirim seslerinde hoparlörden rüzgar sesi gibi bir ses geliyor, başka bir samsung cihazdan baktığımda onda da aynı şeye rastladım. Hem batarya hem de bu rüzgar sesi normal midir?

Hem Samsung telefon kullanmamamdan, hem de şuanki mevcut telefonumda Always On Display özelliğini kullanmadığımdan ötürü bunun hakkında bilgi veremiyorum, ama normal gibi duruyor yine de. O rüzgâr gibi ses de tamamen kullanılan sesten ötürü. O tip bildirim sesleri stüdyo ortamlarında alınır. Özellikle o ses bir mikrofondan alındıysa bu tip sesler normal. Yani bu da tamamen sistemle alâkalı, donanımsal değil.

Hocalarım kusura bakmayın yanlış konu açmadan 1 saatlik ceza yemiştim mesajlarınıza cevap veremedim. Yanlış yazmışım always on display kapalı iken %2 şarj gidiyor. Açık iken %8 ila %10 civarı bir şarj gitmişti. Normal değil mi? Ayrıca, bildirim seslerinde hoparlörden rüzgar sesi gibi bir ses geliyor, başka bir Samsung cihazdan baktığımda onda da aynı şeye rastladım. Hem batarya hem de bu rüzgar sesi normal midir?

Açık iken giden şarj çok fazla. AMOLED ekranlı aynı donanıma daha yakın başka marka bir telefon hatta kaba tabir ile Xiaomi bile en fazla %3 falan tüketiyor.

Bu yorumu da AOD kapalı için yapayım.
Bu arada 2.5 yıllık POCO X3 Pro ve MI10 t kullanıp 10-11 saatte maximum %1 hatta bazen yüzde bile düşmeyen arkadaşlarım var. Samsung bence deepsleep işine biraz daha çalışmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı