S21 FE vs iPhone 11 Pro Max

S21 FE, S serisidir. S serisi amiral gemisidir. Tam S standartlarında olmasa da kesinlikle değil demek biraz abartı olur. S21 FE de 120 Hz Amoled ekran var ve ekranı gayet güzel. Sonuç olarak evet 11 Pro çıktığında iyi bir telefondu ama şu an için eski kalıyor.

O anlamda demedim. 15 çıkacak artık 11 eski kalıyor.
S serisi amiral gemisidir diyemezsiniz. S21FE amiral gemisi falan değil. Sadece orta~üst segment arası bir telefon. Söz konusu S21 olsaydı amiral gemisi derdim. Ama S21FE, S21'in kısılmış versiyonu. Ben S21FE kullanıcısıyım bana getirseler iPhone 11 Pro Max'i takas yaparım. Net daha kaliteli bir telefon. 1 sene güncelleme ömrü için S21FE diye dayatmak saçma. Üstelik hem performans hem de pil açısından daha iyi olan snapdragon versiyonunu kullanıyorum 120Hz var ama kullanışlı değil. Pili 4 saat gidiyor 120Hz'de. Hep 60'ta kullanıyorum. A13 ile SD888'in arasında farklar var ama dağlar kadar değil.

Hocam ısının çok olmadığı bir yerde s21 fe bence daha iyi olabilir.
Oyun için diyorsanız hayır. iPhone 11 Pro Max kasasında A13 Bionic canavara dönüyor.
Screenshot_20230822_183744_YouTube.jpg

S21 Ultra kasasındaki Exynos 2100 oda sıcaklığında oyundayken 1. dakikasını doldurmadan 10 FPS düşürüyor.
Screenshot_20230819_201238_YouTube.jpg

Sıcaklık fark etmeksizin Exynos 2100 en verimli kasasında bile ağır oyunda kanamaya başlıyor.

Bir de A13 Bionic bunları daha düşük tuketimle yapıyor. Kasanın ve dokumun önemi...

Sizce hangisi daha iyi ve hangisi daha uzun gider? (fiyat değerlendirme dışıdır)

Hocam iPhone 11 Pro Max OLED ekrana sahip. S21 FE ise Dynamic AMOLED. RAM ve ekran yenileme hızı olarak S21 FE daha iyi. Ama uzun yıl gitsin istiyorsanız iPhone alın. Özellik olarak S21 FE biraz daha önde.

Oyun için diyorsanız hayır. iPhone 11 Pro Max kasasında A13 bionic canavara dönüyor.
Eki Görüntüle 1933842
S21 Ultra kasasındaki Exynos 2100 oda sıcaklığında oyundayken 1. dakikasını doldurmadan 10 FPS düşürüyor.
Eki Görüntüle 1933845

Sıcaklık fark etmeksizin Exynos 2100 en verimli kasasında bile ağır oyunda kanamaya başlıyor.

Bir de A13 bionic bunları daha düşük tuketimle yapıyor. Kasanın ve dokumun önemi...

Hocam iPhone 11 Pro Max OLED ekrana sahip. S21 FE ise dynamic AMOLED. RAM ve ekran yenileme hızı olarak S21 FE daha iyi. Ama uzun yıl gitsin istiyorsanız iPhone alın. Özellik olarak S21 FE biraz daha önde.

Ben olsam 11 pm tercih ederdim.

Hocam 11 pm ikinci el ve ekranda çizikler falan var. Yine de fikriniz aynı mı?

Geri
Yukarı