S21 FE vs S22

Öncelikle Hindistan'la Türkiye'yi gelişmişlik bakımından aynı sınıfta nitelendiremezsiniz. Kanada'da da Exynos var, İsviçre'de de.

S22 daha Premium bir ürün, ayrıca kamera olarak 13 Pro modelleriyle baş edebiliyor. İşlemcisinin geçtiği başarısız üretim bandı nedeniyle güç tüketimi sorunu var, bu sorun beraberinde aşırı pil tüketimine ve kötü bir termal verimliliğe sebep oluyor. Pil dışında gayet kaliteli ve 13 Pro modelleriyle baş edebilen bir model esasında.
Evet, Exynosu Hindistan ve Türkiye ile sınırlamak çok mantıksız bir yorum olmuş, Avrupa'da da exynos işlemcili samsung telefon var.

Diğer konulara baktım ama net bir cevap bulamadım, S21 FE almayı düşünüyordum ama esım donanımsal olarak olsa da yazılımsal olarak aktif olmadığı için S22'ye kaymayı düşünüyorum. kullanımım ağırlıklı olarak Instagram, Twitter, WhatsApp ve çok sık olmayacak şekilde konuşmadan ibaret. S21 FE'de inanılmaz çok batarya şikayeti okudum ama S22'de pek göremedim bataryası 3700 mAh olmasına rağmen. Hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Samsung alacağım başka markaları tavsiye etmeyin.

S23 almanı tavsiye ederim. İllaki ikisinden biri olacaksa S21 FE al geç.

Ben de aynı ikilemde kaldım, maalesef 18.000 bandının üzerine çıkma imkanım yok. Güncel şartlarda hangisini almak daha mantıklı?

Pil dışında S22 daha iyi. O kadar para verip kamera havuzunun bile plastik olduğu 6.4” S21 FE almazdım.
Haklısınız fakat dediğim gibi 18.000TL üzerine çıkma imkanım yoktu dolayısıyla 1.000TL daha ekleyip S22 alamadım. İmkanı olanlar için S22 kesinlikle çok daha mantıklı. Zaten telefonla pek işim olmuyor yalnızca Whatsapp ve aramalar için kullanıyorum, biraz da fotoğraf çekinirim. Beni memnun edeceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı