S22 vs S21 FE vs S21

Güneş altında parlaklık kısılma gibi sorunları da var mı?

Tabii ki hayır. Hocam 11'in ekranına çöp diyenlerin çoğu kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapanlardır. SE 2020 de 11'deki HD IPS panel var. Kalitesinden hiçbir zaman şikayetçi olmadım. Yalan yok keşke AMOLED ekran kadar verimli olsaydı dediğim çok oldu. Şunu da yapabilirsin. 0 11 almak yerine ikinci el temiz kullanılmış 11 Pro da alabilirsin.

11'in ekran kalitesi günümüz için fazlası ile yeterli. SE 2020 kullanıyorum. 11 le aynı panele sahip. Ekran kalitesinden bir gün şikayetçi olmadım.

720p LCD ekran nasıl yeterli anlamadım.
Diğer türlü ekran kalitesinden bahsediyorsanız Apple her telefonunun ekranı kaliteli yapıyor zaten (dayanıklılık vs.)

11 pro ve üstü daha mantıklı hatta xs serisi de iyi.

720p LCD ekran nasıl yeterli anlamadım.
Diğer türlü ekran kalitesinden bahsediyorsanız Apple her telefonunun ekranı kaliteli yapıyor zaten (dayanıklılık vs.)

11 Pro ve üstü daha mantıklı hatta XS serisi de iyi.

Hocam kullanın öyle yorum yapın. Cihazı eline almayıp kağıt üzeri verilerle sallayanlara çok kızıyorum. 11'inde SE 2020'ninde ekran kalitesi 10 üzerinden 6'dır. Şöyle bir durum var satıldığı fiyat baz alındığında 11'deki ekranın daha iyi olması gerekirdi ama bu çok kötü olduğu anlamına da gelmiyor.

Hocam ben şeyi anlamadım A73 de Samsung'un kendi sitesinde 2 güne kadar süren pil ömrü yazıyor. A04 diye bir telefon var 5000 TL onda da 5000 mAh batarya varmış bunlar S22 serisinden daha mı iyi pili?

Hocam kullanın öyle yorum yapın. Cihazı eline almayıp kağıt üzeri verilerle sallayanlara çok kızıyorum. 11'inde SE 2020'ninde ekran kalitesi 10 üzerinden 6'dır. Şöyle bir durum var satıldığı fiyat baz alındığında 11'deki ekranın daha iyi olması gerekirdi ama bu çok kötü olduğu anlamına da gelmiyor.

Olay da bu zaten 15 bin e satılan telefon ekran kalitesi en kötü 8 olmalı. Giriş seviyesi telefon bile AMOLED kullanırken Apple'ın LCD koyamsı çok saçma. Ekran kalitesi derken bundan bahsediyorum yukarıda da belirttim zaten kaliteli olduğunu lütfen iyi okuyun.

Tabii ki hayır. Hocam 11'in ekranına çöp diyenlerin çoğu kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapanlardır. SE 2020 de 11'deki HD IPS panel var. Kalitesinden hiçbir zaman şikayetçi olmadım. Yalan yok keşke AMOLED ekran kadar verimli olsaydı dediğim çok oldu. Şunu da yapabilirsin. 0 11 almak yerine ikinci el temiz kullanılmış 11 Pro da alabilirsin.

iPhone 11 kullandım ve şu an yanımdaki şahısda XR var, düşük bütçeli LCD panel her hâlükârda kendini belli ediyor, asla Dynamic ya da Super AMOLED olamaz, 11'i̇n ekranı çöp değil ama kesinlikle iyide değil.

S22 8 gen 1 gibi ısınan ve aşırı verimsiz bir işlemci ile mobil veride 6 saat vereceğine gerçekten inanıyor musun? 😃😃😃 6 saati nasıl alırsın. Sadece tarayıcı kullanır başka uygulama kullanmazsan alırsın. YouTube, Instagram, Snapchat, telefongörüşmesi gibi akıllı telefonu akıllı telefon gibi kullandığında S22'nin mobil veri için konuşuyorum 6 saat ekran süresi vermesi mümkün değil.

Bu kadar ezbere konuşup millete yanlış bilgi satmak kolay olsa gerek. 8 Gen 1 aşırı mı verimsiz? 4 nm ile A14'ten daha az güç tüketiyor, güç tüketimi konusunda A15'in gerisinde kalsa da bu onu aşırı verimsiz yapmaz. Sen piyasda 8 Gen 1 kullanan bir tek S22 var sanıyorsun herhalde. Bu arada mobil veride eğer oyunsuz ve karışık kullanım varsa günü ucu ucuna çıkartırsın 5 saat deyip ezbere yorum yapma. Mobil veride 5 buçuk saat civarı ekran süresi veriyor, sen dışarı çıktığında sadece telefonla mı oynuyorsun? Sene 2022 olmuş herkesin evinde WiFi var, 7-8 saat ekran süresi veriyor cihaz daha ne olsun?

Senin anlayamadığın nokta ne biliyor musun? Günümüzde insanlar akıllı telefon alırken en çok bataryaya dikkat ediyor. S22'nin kamerasına kötü diyen yok. S22'nin berbat pil performansı bütün artılarına gölge düşürüyor. Anlayamadığın nokta bu. Attığım test Wi-Fi üzerinden yapıldı. S22'yi satın al bütün gün dışarıda mobil veri kullan ne demek istediğimi o zaman anlayacaksın. Bu arada iPhone 13 8 saati mobil veride veriyor.😃😃😃 iPhone 13 ile S22 bataryası kıyaslanamaz.

Başka forumlarda XS'in 11'den daha fazla ekran süresi verdiğini söylediğimde geniş açı kamerası, gece kamerası, daha güçlü işlemci ve daha güncel olduğu için göz ardı etmem gerektiğini söylemiştin, şimdi de en önemli unsur batarya mı oldu? S22'nin çok daha iyi kamerasını, performans konusunda Exynos 2100'ü ve SD 888'i 2'ye katlayan 8 Gen 1 gibi işlemcisini, çok çok daha iyi amiral gemisi hissiyatını göz ardı edip 1 saat fazla ekran süresi için S21 FE mi almasını gerektiğini söylüyorsun? Eğer S21 FE kullanmış olsaydın onun gerçektende düşük bütçeli olduğunu anlardın. 1 saat fazla ekran süresi vermesi dışında her şeyi eksi olarak yazılıyor. Burada haksızsınız hocam.

iPhone 11 kullandım ve şu an yanımdaki şahısda XR var, düşük bütçeli LCD panel her hâlükârda kendini belli ediyor, asla dynamic ya da super AMOLED olamaz, 11'i̇n ekranı çöp değil ama kesinlikle iyide değil.

Bu kadar ezbere konuşup millete yanlış bilgi satmak kolay olsa gerek. 8 gen 1 aşırı mı verimsiz? 4 nm ile A14'ten daha az güç tüketiyor, güç tüketimi konusunda A15'in gerisinde kalsa da bu onu aşırı verimsiz yapmaz. Sen piyasda 8 gen 1 kullanan bir tek S22 var sanıyorsun herhalde. Bu arada mobil veride eğer oyunsuz ve karışık kullanım varsa günü ucu ucuna çıkartırsın 5 saat deyip ezbere yorum yapma. Mobil veride 5 buçuk saat civarı ekran süresi veriyor, sen dışarı çıktığında sadece telefonla mı oynuyorsun? Sene 2022 olmuş herkesin evinde Wi-Fi var, 7-8 saat ekran süresi veriyor cihaz daha ne olsun?

Başka forumlarda XS'in 11'den daha fazla ekran süresi verdiğini söylediğimde geniş açı kamerası, gece kamerası, daha güçlü işlemci ve daha güncel olduğu için göz ardı etmem gerektiğini söylemiştin, şimdi de en önemli unsur batarya mı oldu? S22'nin çok daha iyi kamerasını, performans konusunda Exynos 2100'ü ve SD 888'i 2'ye katlayan 8 gen 1 gibi işlemcisini, çok çok daha iyi amiral gemisi hissiyatını göz ardı edip 1 saat fazla ekran süresi için S21 FE mi almasını gerektiğini söylüyorsun? Eğer S21 FE kullanmış olsaydın onun gerçektende düşük bütçeli olduğunu anlardın. 1 saat fazla ekran süresi vermesi dışında her şeyi eksi olarak yazılıyor. Burada haksızsınız hocam.

Yazılanı dikkatli okuduğunda 11'in ekranına çöp diyenlerin çoğu bak hepsi demiyorum çoğu cihazı eline almayıp kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapanlardır. Ezbere konuşmak? 😃😃😃 YouTube'da onlarca test var. Sana bir sürü kanıt sundum. Hala 8 gen 1 avukatlığı yapıyorsun. Mobil veride 5,5 saat.🤣🤣🤣 müthiş bir batarya performansı. Hemen bir S22 almalıyım.😃😃😃 XS 11'den daha fazla ekran süresi vermiyor. 11'den daha fazla ekran süresi veren XS Max oda 10-15 dk. Arada büyük bir fark yok. Daha önce de yazdım 11 XS'ten kesinlikle daha iyi bir cihaz. 11'in XS'ten üstün olduğu çok nokta var. Demediğim bir şeyi demiş gibide uydurma. S22'nin S21 FEden genel olarak iyi olması ve olmaması umurumda değil. Burada konuştuğumuz nokta batarya. S21 FE bataryası S22'den daha iyi. Bu konuda insanları yanlış yönlendirdiğin için haksızsın.

Yazılanı dikkatli okuduğunda 11'in ekranına çöp diyenlerin çoğu bak hepsi demiyorum çoğu cihazı eline almayıp kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapanlardır. Ezbere konuşmak? 😃😃😃 YouTube'da onlarca test var. Sana bir sürü kanıt sundum. Hala 8 gen 1 avukatlığı yapıyorsun. Mobil veride 5,5 saat.🤣🤣🤣 müthiş bir batarya performansı. Hemen bir S22 almalıyım.😃😃😃 XS 11'den daha fazla ekran süresi vermiyor. 11'den daha fazla ekran süresi veren XS Max oda 10-15 dk. Arada büyük bir fark yok. Daha önce de yazdım 11 XS'ten kesinlikle daha iyi bir cihaz. 11'in XS'ten üstün olduğu çok nokta var. Demediğim bir şeyi demiş gibide uydurma. S22'nin S21 FEden genel olarak iyi olması ve olmaması umurumda değil. Burada konuştuğumuz nokta batarya. S21 FE bataryası S22'den daha iyi. Bu konuda insanları yanlış yönlendirdiğin için haksızsın.
İnsanları yanlış yönlendirdiğim falan yok, gerçekten kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapıyorsun. Tamam S22 mobil veride 5.5 saat ekran süresi veriyor, mobil veriyi ne zaman kullanacak? Dışarı çıktığında değil mi? Peki dışarı çıktığında sadece telefonla mı oynayacak bu şahıs? Hayır tabii ki, WiFi üzerinden yorum yapmak gerekirse kullanıma bağlı 7-8-9 saat SoC veriyor bu cihaz, ee neyine yetmeyecek. Dışarı çıktığında mobil veride ise dediğim gibi dışarıda sadece telefonla oynamayacak, o yüzden mobil veride 5 saat ekran süresi veriyor deyip batarya performansı kötü demek ezber konuşmaktan başka bir şey değil, ayrıca 13'den önceki modellerinde mobil verideki batarya performansı çok farklı değil.

İnsanları yanlış yönlendirdiğim falan yok, gerçekten kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapıyorsun. Tamam S22 mobil veride 5.5 saat ekran süresi veriyor, mobil veriyi ne zaman kullanacak? Dışarı çıktığında değil mi? Peki dışarı çıktığında sadece telefonla mı oynayacak bu şahıs? Hayır tabii ki, Wi-Fi üzerinden yorum yapmak gerekirse kullanıma bağlı 7-8-9 saat SoC veriyor bu cihaz, ee neyine yetmeyecek. Dışarı çıktığında mobil veride ise dediğim gibi dışarıda sadece telefonla oynamayacak, o yüzden mobil veride 5 saat ekran süresi veriyor deyip batarya performansı kötü demek ezber konuşmaktan başka bir şey değil, ayrıca 13'ten önceki modellerinde mobil verideki batarya performansı çok farklı değil.

Samsung cihazları boşta iken pil tüketiyor. Sen S22'yi prizden yüzde yüz ile çekiyorsun 1dk sonra 99'a iniyor. Dışarıda mobil veriyi açtığında kullanmadığın zamanda pil harcıyor. 5 saat kullanım yoğun kullanan biri için iyi bir değer değil. Sana şu konuda katılırım akıllı telefon kullanan biri mobil veride günde maksimum 2-2, 5 saat kullanacaksa günü çıkartmaya yeter ama yoğun kullanan birine yetmez.

Yazılanı dikkatli okuduğunda 11'in ekranına çöp diyenlerin çoğu bak hepsi demiyorum çoğu cihazı eline almayıp kağıt üzerindeki verilere göre yorum yapanlardır.

LCD'nin kötü olduğunu anlamak için eline alman gerekli değil. Ayrıca LCD'nin birçok eksisi var
Verim, ekran yaşı, görüntü bozulması başlıcaları.

Geri
Yukarı