S21 FE yerine telefon önerisi

SD888 için çok fazla kronik ısınma sorunu konusu ve yorumu var hocam o yüzden eledim.

Benim güçlü işlemciye ihtiyacım yok oyun oynamayacağım, stabil ve az şarj yiyene ihtiyacım var o yüzden Dimensity 1080 şimdilik seçimim gibi duruyor
Dimensity 1080, oyun performansında Exynos 1380'e göre daha iyi.
Kamera ve bataryada A54 daha iyi.

Selamlar arkadaşlar,

Dün akşam A34 elime ulaştı. %58 şarj ile çıktı içerisinden sıfır olarak.

-Android son sürüme güncelledim
-32 adet uygulama güncelledi 12 adet de ben indirdim (whatsapp,banka,auth,alışveriş vs.)
-Tüm uygulamalara giriş yapıp, ses titreşim gibi kişiselleştirmelerini yaptım
-Ayarlar kısmının tüm sekmelerini tek tek girerek kişiselleştirdim (oldukça uzun sürüyor)

Ortalam 3 saate akın bu işlemleri yaptım ve şarj ancak %40'a düştü.

Geceden sabaha pasif şekilde dururken toplamda %2 indi.

Hala şarj optimizasyonu öğrenme aşamasında, daha iyi de olacağını sanıyorum.

S21'de daha güncellemeleri yaparken bitmişti şarj takıp doldurup devam etmek zorunda kalmıştım ve tekrar gece takmıştım. Çok ciddi şarj farkları var.

Not: Always on display ve istediğim uygulamaları exclude ederek pil tasarrufu moduna çekip 60Hz modunda kullanıyorum. Dilerseniz pil tasarrufundan CPU kısmayı vs. çıkarabiliyorsunuz. Kullanmadığım süre boyunca hiçbir programın konum/mikrofon kullanmasına izin vermiyorum. Bluetooth , telefonumu bul vs. kapalı.

Sonuç olarak ilk 2 günlük deneyimimde çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

Arkadaşlar selamlar, S21'in iadesini başlattım.

S21 FE'yi aldım 2gün kadar kullandım. Bataryası rezalet. Ama neye göre? Iphone 6dan, samsung başka modellerden geçenler muhtemelen "yoo iyi gidiyor 1 günü çıkarıyor" gibi bilgiler veriyor.

Xiaomi redmi note4'te pil tasarrufu modunda sosyal medyaya girmezsem 3günü gördüğüm oluyor, 2gün çok rahat. Bankacılık uygulamaları, mutfakta müzik, authenticator, mail gibi uygulamalar asla götürmüyor. Görüntülü konuşma ve videolu işler götürüyor tabi.

S21 FE'de ise tüm güncellemeler tamam, optimizasyon vs. okeylendikten sonra dahi ayarlarda gezerken "pil tasarrufu modunda" yani 60hz'e çekilmiş halde dahi birkaç dakikada bir %1 şarj tıkır tıkır düşüyor. İşimle bağlantılı kullanırken çok sıkıntı çektim.

İade sürecini başlattım.
Bende de vardı S21 FE. Isınması ve bataryasından dolayı satmıştım. Geçmiş olsun. A34 almışsınız. Hayırlı olsun. Her türlü S21 FE'den iyi bir seçenek olur. O telefonu almak yaptığım en büyük hataydı.

Selamlar arkadaşlar,

Dün akşam A34 elime ulaştı. %58 şarj ile çıktı içerisinden sıfır olarak.

-Android son sürüme güncelledim
-32 adet uygulama güncelledi 12 adet de ben indirdim (whatsapp,banka,auth,alışveriş vs.)
-Tüm uygulamalara giriş yapıp, ses titreşim gibi kişiselleştirmelerini yaptım
-Ayarlar kısmının tüm sekmelerini tek tek girerek kişiselleştirdim (oldukça uzun sürüyor)

Ortalam 3 saate akın bu işlemleri yaptım ve şarj ancak %40'a düştü.

Geceden sabaha pasif şekilde dururken toplamda %2 indi.

Hala şarj optimizasyonu öğrenme aşamasında, daha iyi de olacağını sanıyorum.

S21'de daha güncellemeleri yaparken bitmişti şarj takıp doldurup devam etmek zorunda kalmıştım ve tekrar gece takmıştım. Çok ciddi şarj farkları var.

Not: Always on display ve istediğim uygulamaları exclude ederek pil tasarrufu moduna çekip 60Hz modunda kullanıyorum. Dilerseniz pil tasarrufundan CPU kısmayı vs. çıkarabiliyorsunuz. Kullanmadığım süre boyunca hiçbir programın konum/mikrofon kullanmasına izin vermiyorum. Bluetooth , telefonumu bul vs. kapalı.

Sonuç olarak ilk 2 günlük deneyimimde çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.
Hayırlı olsun hocam.Dimensity 1080 verimli işlemcidir bataryada üzmez sizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı