S21 FE'den S23'e geçilir mi?

S23 serisinde İnstagram'dan medya yüklerken kalite kısma durumu ile karşılaşmıyorsunuz. O eskide kaldı.
Hala videolar çamur gibi. Fotoğrafa hiçbirşey eklemeden paylaşılınca kalite kaybı olmuyor evet.
Fotoğrafta kalite kaybı olduğu durumlar da var instagramın eklentilerini eklediğinizde müzik veya çıkartmalar gibi.
Lens geçişlerinde (özellikle ön kameradan arkaya) en amiral gemisi cihazların bile ruhunu teslim etmesini saymıyorum bile. Hepsi drop yiyor.
Video sıkıştırması berbat her cihaza her yıl kafalarına göre çerçeve ve çözünürlük değiştiriyorlar hiçbiriyle de ilgilenmiyorlar.
Tabii tüm bunlar sosyal medya'yı takıntılı şekilde kaliteli kullanmayan, profesyonel anlamda içerik paylaşmayan çoğu kişi için gereksiz geliyor olabilir. Arkadaş sosyal medya için kullanacağını söyleyince belirtmek istedim durumu.

Son düzenleme:
Hala videolar çamur gibi. Fotoğrafa hiçbirşey eklemeden paylaşılınca kalite kaybı olmuyor evet.
Fotoğrafta kalite kaybı olduğu durumlar da var instagramın eklentilerini eklediğinizde müzik veya çıkartmalar gibi.
Lens geçişlerinde (özellikle ön kameradan arkaya) en amiral gemisi cihazların bile ruhunu teslim etmesini saymıyorum bile. Hepsi drop yiyor.
Video sıkıştırması berbat her cihaza her yıl kafalarına göre çerçeve ve çözünürlük değiştiriyorlar hiçbiriyle de ilgilenmiyorlar.
Tabii tüm bunlar sosyal medya'yı takıntılı şekilde kaliteli kullanmayan, profesyonel anlamda içerik paylaşmayan çoğu kişi için gereksiz geliyor olabilir. Arkadaş sosyal medya için kullanacağını söyleyince belirtmek istedim durumu.

S23 Ultra kullanıyorum ve dediğiniz hiç bir şeyin geçerli olmadığını İnstagram'da bol bol fotoğraf ve video paylaşan birisi olarak söyleyebilirim. Cihazımda OneUI 6 yüklü.

Samsung'un şu an Meta ile anlaşması var ayrıca.

S24 daha mantıklı olur, Ocak sonu çıkar.
Exynos ile geliyormuş hocam, kafamı karıştırdı bu.

Geçilir. Arka kamera paketi, ön kamera, pil performansı ve SoC konusunda ciddi farklar var, ileriye dönük ve mantıklı bir tercih olur. Ayrıyeten geçmeyi düşündüğünüz 14 Pro'dan fiyat performans açısından daha mantıklı.

S24'te bekleyebilirsiniz ancak arada uçurum deneyim farkı olmayacak ve fiyatı kestiremiyoruz.
S23 fiyatı düşer mi acaba, S24 çıkınca? Exynos ile gelmesi biraz düşündürdü beni çünkü? Kamerası nasıl olur onu da merak ediyorum, s23 biraz da küçük.

Geçilir. Kasa, SoC, pil, kamera olarak yükseltmiş olursunuz. Kendim de kullanıyorum sorun olursa cevaplarım.
Şarj ve kamera performansı nasıl hocam? Instagram fotoğraf atınca kalite düşüşü var mı veya galeride baktığınızda? S24 beklenmeli mi?

S23 Ultra kullanıyorum ve dediğiniz hiçbir şeyin geçerli olmadığını Instagram'da bol bol fotoğraf ve video paylaşan birisi olarak söyleyebilirim. Cihazımda One UI 6 yüklü.

Samsung'un şu an meta ile anlaşması var ayrıca.

Hocam iPhone ile Instagram fotoğraf yüklenince kalite daha yüksek oluyor diye bir şey duydum, bu doğru mu?

Ben reels videoları çekmek için kullanacağım aslında hocam. 14 pro ile yüklenince daha mı kaliteli oluyor videolar? Arada çok büyük fiyat farkı var çünkü. Devasa görüntü farkı yoksa s23 veya duruma göre 24 alabilirim?

Sosyal medya özellikle instagram video yükleme önemliyse androidden olabildiğince uzak durman gerekli fakat bütçe kısıtlıysa profesyonel anlamda ilgilenmiyorsan standart kullanıcı için yeterli sayılır. Çamur gibi story atmak senin için sorun değilse.
Çamur gibi mi atıyor gerçekten hocam?

Donanımdaki en önemli farkı işlemci ve bataryada hissedersin. Tavsiyem S23 Plus bakman veya S24 Plus beklemen olur.

Boyutları biraz büyük geliyor hocam. S21 FE 6.4 inç daha büyük cihaz istemiyorum.

S23 serisinde İnstagram'dan medya yüklerken kalite kısma durumu ile karşılaşmıyorsunuz. O eskide kaldı.
Kafam karıştı, hangi bilgi doğru? Var mı aramızda sosyal medya uzmanı arkadaş sorsak :)

Son düzenleme:
Şarj ve kamera performansı nasıl hocam? Instagram fotoğraf atınca kalite düşüşü var mı veya galeride baktığınızda? S24 beklenmeli mi?
Pili en yoğun kullanımda 6, orta kullanımda 7, hafif kullanımda 8 saat ekran açık süresi veriyor. Bu değerler, 120Hz, konum, hücresel, AOD... her şey açık şekilde alıyorum. WiFi kullanırsanız süre daha da artar. Kamerası çok iyi zaten testlerden de görebilirsiniz. Ben sosyal medya kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlar kalite sorunu yaşamıyor. S22 ve sonrasında bunun optimizasyonu yapıldı zaten. @NipponChemiConKYCap hocam da öyle diyor. S24'ün fiyatı belli değil o yüzden ben beklemezdim şahsen. S23 fiyatları düşmez diye düşünüyorum zaten fiyatı düşen bir şey yok ülkede. 23 ile 24 arasında da ben 23 kullanıcısı olarak ciddi fark görmüyorum. Bekleyip beklememek kararı sizin ama ben beklemezdim açıkçası.
Sosyal medya kalite konusu içinde @Violet S hocamı etiketliyorum.😃

Boyutları biraz büyük geliyor hocam. S21 FE 6.4 inç daha büyük cihaz istemiyorum.
O zaman S23 al geç şimdilik.

S24'i eleştirirsek muhtemelen SD 8 Gen 3 ve titanyum kasa ile gelir. SD 8 Gen 3 sayesinde yine batarya verimliliği ve oyun oynarken performansı da iyi olur ama S23 aldıktan sonra S24'e geçmeye değecek kadar bir fark olur mu muamma.

Muhtemelen fiyatı 1.100$ civarında olur, kulaklık hediyesi ile beraber 35 bin civarı ile çıkış yapar diye düşünüyorum.

Ben reels videoları çekmek için kullanacağım aslında hocam. 14 pro ile yüklenince daha mı kaliteli oluyor videolar? Arada çok büyük fiyat farkı var çünkü. Devasa görüntü farkı yoksa s23 veya duruma göre 24 alabilirim?
Çok ciddi kalite takıntın yoksa samsung alıp geçebilirsin fakat yüksek kaliteli bir reels izlediğinde "bu iPhone ile çekilmiş, yüklenmiş." dedirttiği gerçeği değiştirmiyor maalesef.

Ayrıca etkileşimi düşük hesaplarda İnstagram İOS kullanıcıların bile videolarını daha fazla sıkıştırıyor.

Arkadaş standart bir kullanıcı olarak o seviye kalite kaybını umursamıyor olabilir dediğim gibi içerik tüketimi için gayet yeterli fakat içerik üreteceksen ve kayıpsız kalite olsun istiyorsan ios gerekli.
Yine de kendin deneyimlemeni tavsiye ederim. Çevrende illaki kullanan vardır.

O zaman S23 al geç şimdilik.

S24'i eleştirirsek muhtemelen SD 8 gen 3 ve titanyum kasa ile gelir. SD 8 gen 3 sayesinde yine batarya verimliliği ve oyun oynarken performansı da iyi olur ama S23 aldıktan sonra S24'e geçmeye değecek kadar bir fark olur mu muamma.

Muhtemelen fiyatı 1.100$ civarında olur, kulaklık hediyesi ile beraber 35 bin civarı ile çıkış yapar diye düşünüyorum.

35 çıkarsa mantıklı olur aslında çünkü 256 GB 30k civarı şu an s23. ama Exynos ile geleceği söyleniyor. Kulaklık hediyesi ile S23 alma şansım varsa alayım şimdi diyorum ama? Kamera çok gelişir mi ki 24'te?

Exynos ile geleceği söyleniyor
Yine değer Exynos 2400 hesap makinesi işlemcisiymiş gibi davrananlara anlam veremiyorum gayet performanslı bir işlemci. Android tercih edeceksen s24 alabilirsin.
Kamera çok gelişir mi ki 24
s23'de de çok kötü değil standart kullanıcı için yeterlidir. Gece modu iyi. Gelecek olan modelde de uçurum fark olmaz ama. Video çekip exportlama işin yoksa al geç.

Geri
Yukarı