Çözüldü S21'de sistem 94 GB kullanıyor ve depolamada yer açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shyzeq

Hectopat
S21 128 GB modele sahibim fakat silecek çok fazla bir şeyim olmamasına rağmen depolamam dolmak üzere.

Screenshot_20230310_231435_My Files.jpg

Burada sistem 94 GB alan kullanıyor. Bunu çözebilmenin bir yolu var mı?

Bende de S21 var 38 Gb kullanıyor. Sanırım gözüken ham sistem dosyası değil. Windows bile o kadar kullanmıyor :D
Android'in saçma salak sistem dosyası hesaplaması yüzünden hocam, belli bazı dosya yollarına yüklenen her şeyi sistem içine dahil gösteriyor ve silemiyorsunuz. Tek çare sıfırlamak gibi duruyor o yüzden.

Bunun konusunu ben de açmıştım. "i" butonuna basın bir onay gibi bir şey istiyordu galiba ona onay verin, orası 30-40'a falan düşecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefoncuda ağır bir yazılım falan mı yaptırdın.
Hayır telefoncuya götürmedim bile.
Bunun konusunu ben de açmıştım. "i" butonuna basın bir onay gibi bir şey istiyordu galiba ona onay verin, orası 30-40'a falan düşecek.
Screenshot_20230310_232642_Settings.jpg
O butona bastığım zaman bu ekrana atıyor.
Recovery'ye girip tüm verileri silmeyi deneyin.
Bir sürü bilgim var hocam recovery ile uğraşmak verileri yedeklemek uğraştırır baya.

Orada kapalı olan bir uygulamayı pasiften aktife getirmeniz gerekiyordu da unuttum adını sıra sıra deneseniz mi acaba?

Hocam teşekkürler. Uzun zaman önce Prime Video'dan The Boys tüm sezonu indirmiştim o kaplıyormuş alanı😀Dediğiniz kısımdan Dosyalarım uygulamasını aktif ettikten sonra sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı