S22 vs. Mi 12 vs. Honor 90 vs. POCO F5

Bütçe
20,000.
X2 ve X3 modelinde kronik anakart problemi var, bir gün cihazın aniden kapanıp hurda olması şans işi. 😂

Paranın değersizliği işte, yapacak bir şey yok.

Garanti bitimine 1 hafta kala X3 Pro'mun başına malum kronik sorun geldi. Hemen garantiye yolladım anakartı değiştirip gönderdiler. Garanti dışı olsa masraf çıkabilirdi. Ama evofone cihazı 2 günde yapıp yolladı o açıdan güzel servis hizmeti aldım diyebilirim.

Konuya gelirsek ben GT2 ile F5 arasında kalmıştım. GT2 kamerası iyi, F5'in işlemcisi iyi duruyordu. GT 2'deki Snapdragon 888 epey ısınabiliyormuş. Fakat 4K 60 FPS çekebilen güzel kamerası var. POCO F5 4K 30 FPS çekebiliyor.

Garanti bitimine 1 hafta kala X3 Pro'mun başına malum kronik sorun geldi. Hemen garantiye yolladım anakartı değiştirip gönderdiler. Garanti dışı olsa masraf çıkabilirdi. Ama evofone cihazı 2 günde yapıp yolladı o açıdan güzel servis hizmeti aldım diyebilirim.

Konuya gelirsek ben GT2 ile F5 arasında kalmıştım. GT2 kamerası iyi, F5'in işlemcisi iyi duruyordu. GT 2'deki Snapdragon 888 epey ısınabiliyormuş. Fakat 4K 60 FPS çekebilen güzel kamerası var. POCO F5 4K 30 FPS çekebiliyor.
Hocam gt2 artık işlemcisi eski. Pocof5 kamera olarak gerçekten kötü. Yok gözüyle bakın. Çünkü küçük sensör kullandığı için az ışık topluyor bu yüzden az ışıklı ortamlarda çok kötü sonuçlar veriyor. Pocof5 sadece oyun için ve bataryası 5k olduğu için düşünülebilir.
Kamera da iyi olsun diyorsanız tek seçenek S22 kalıyor geriye. Ki S22 de oyunlarda kötü performans vermiyor sonuçta snapdragon 8gen1 işlemci kullanıyor e kamera amiral gemisi kamera. Kasa kaliteli. Daha ne düşünülüyor. Arkadaş çıkabilirse 8gen2 işlemcili S23 alsın enaz 5 sene düşünmeden telefonu kullansın. Pocoymuş, gt2 miş riskli telefonlara para verilmez. Çakıl taşı vermiyoruz sonuçta karşılığında. Kolay kazanılmıyor para.

Bazı arkadaşlar da aynı sorundan muzdaripti forumda, servis X5 serisi ile takas etmişti sorunlu cihazları.
İki cihazın kullanım amacı performans, isterse 8k 120 FPS video çeksinler, lens vasat olduktan sonra ne fayda? :)

Bu 4 telefon arasında kaldım. Aşırı şekilde ve hangisini almam gerektiğine karar veremedim. Performans, kamera önemli benim için. Siz ne diyorsunuz?

S22 şu anda 24,25 bin civarında. Mi 12 25 binden 20 bine düştü. Honor 90 17 bin ve POCO F5 ise 18 bin.

Aslında Vivo V29'da olabilirdi fakat işlemcisini beğenmedim.
Xiaomi 12 20 bine nerde var?

Geri
Yukarı