S22 vs S23 FE

Alper.0123

Hectopat
Samsung S22 almayı düşünüyorum ama baktığımda S23 FE var. Hemen hemen aynılar. Ben pek telefonlardan anlamayan biriyim. Oyun vs oynamam. Film ve fotoğraf için alacağım. Arada da sosyal medyada takılırım. Hangisini almak daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung telefonlarda sonuna "FE" gelen telefonlar genellikle düşük fiyat, düşük özellikli oluyor.
S23FE telefonu da dediğim gibi daha düşük özellikli S22'ye göre.

Mesela örnek veriyorum anlatmak için tamamen sallayarak söyleyeceğim;

S22 4K çekebiliyorken S23FE 2k çekim yapabiliyor.
S22'nin video titreşim önlemesi daha iyiyken, S23FE'de videoda oluşan her titreşim görülüyor.
S22 aynı anda 10 uygulamayı donmadan arka planda tutabiliyorken, S23FE 5 uygulamayı arka planında tutabiliyor.

Not: YAZDIKLARIM TAMAMEN ÖRNEK AMAÇLI YAZILMIŞTIR. VE HERHANGİ BİR GERÇEKÇİLİĞİ YOKTUR.

Bu tarz bazı özelliklerini kısarak sonuna "FE" gelen telefonların aynı zamanda fiyatı da düşürülüyor. S22 S23FE'ye göre daha ön planda. Kamera kullanacağım demişsiniz. Bu konuda S22 sizi üzmez. S23FE'ye göre iyi bir kamerası var.

Eğer ki powerbank kullanmam, uğraşamam diyorsanız S23FE almanızı öneririm çünkü S23FE batarya olarak S22'den iyi bir cihaz.

Eğer powerbank kullanırım sıkıntı olmaz diyorsanız S22 öneririm.

Ayrıca S23FE S22'ye göre daha sonra çıktığı için doğal olarak daha uzun süre boyunca güncelleme desteği alacak. Şahsen ben güncellemeleri pek önemsemiyorum. Yani birisi ha 5 yıl almış ha 7 yıl almış örneğin. Girip güncelleme aldı mı? alacak mı? ne değişti güncellemeden sonra? diye bakmıyoruz ayarlara girip sonuçta. Bu yüzden bence kafaya takılacak bir sorun değil çünkü (bence) bir telefonun ömrü maksimum 5 yıl. Ondan sonra telefon yoruluyor. Değişim istiyor(bence).

Oyun oynamayacaksan S23 FE. Batarya (şarj) pil ömrü düşük S23 FE'nin.
S22'nin düşük hocam :D Ufak bir hata olmuş :).

Benim kafama s22 daha çok yattı gibi bataryadan çok fazla şikayet edilmiş ama ben o kadar yoğun kullanan biri değilim en fazla günlük 1 2 saat film yada sosyal medyada olurum kamera olayınada işim gereği kamera iyi olması gerekiyor önerileriniz için teşekkür ederim. S22 özellik olarak daha dolu geldi s22 satın aldım.

Benim kafama s22 daha çok yattı gibi bataryadan çok fazla şikayet edilmiş ama ben o kadar yoğun kullanan biri değilim en fazla günlük 1 2 saat film yada sosyal medyada olurum kamera olayınada işim gereği kamera iyi olması gerekiyor önerileriniz için teşekkür ederim. S22 özellik olarak daha dolu geldi s22 satın aldım.
Hayırlı olsun. Kullanmaya başladıktan bir kaç ay sonra da "X aylık S22 deneyimim" şeklinde bir konu açarsınız :)

Geri
Yukarı