S22 vs S23 FE

kaan2867

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aralarında tartıştı birisi S22 al Exynos çöp diyor, diğeri S23FE al S22'nin batarya çöp diyor.
Benim de merak ettiğim bir konu bu telefonlardan birini alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
S22 bataryası çöp diyen benim, tartıştığım arkadaş nanoreview gibi saçma sapan bir siteden karşılaştırma atıp S22 daha iyi Exynos çöp deyip durdu adam gibi kafayla konuşamadı bile. Bu arada konu sahibi kişi j7Prime kullanıyor zaten S22 de alsa S23FE de alsa çağ atlayacak bu yüzden kameralar arasında ki fark çok sırıtmayacaktır kendisine(S22 kamera konusunda daha iyi fakat öyle dağlar kadar fark yok S23FE ile).konu sahibi için batarya önemli zaten şu an kullandığı j7Prime'dan bu konuda oldukça şikayetçi, S23FE'yi sırf Exynos işlemci olmasından dolayı çöp diye damgalayan arkadaşın mantığına göre SD 695 > Exynos 2400 oluyor :D, çünkü kendisi gördüğü her Exynos işlemciye aynı muameleyi yapan birisi (yalan yok çoğu Exynos işlemci SD-MTK işlemcilerden geride fakat modeli de baz almak lazım). Konu sahibi yakın arkadaşımdır bu arada 🤠. Yanlışım varsa düzeltin bilgileneyim.

S22>S23FE bütün kaynaklara bakarsanız S23fenin tek iyi olduğu yanı batarya kapasitesi.
Golden Review'in sonuçlarında ise (SD 8 gen 1 vs Exynos 2200 pil verimliliği testi) SD 8 gen 1 ile test sonucunda 32 şarj değeri kalırken Exynos 2200 işlemci de 17 kaldığı net olarak görülüyor. Yani işlemci ile birlikte batarya kapasitesi S22'nin küçükte olsa S23FE'yi yeniyor.
Batarya kapasitesi sadece iyi diye S23FE alınmaz parana yazık S22 SD 8 gen 1 ile her yönde iyi S23feden. Ayrıca SD 8 gen 1, Exynos 2200'den daha stabil ve güçlü işlemcidir nanoreview harici kaynak atabilirim. Her kaynakta galip SD 8 gen 1'dir Exynos 2200 karşı. Ve son olarak Samsung üretimi çipler hep ısınma problemi yaşar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aralarında tartıştı birisi S22 al Exynos çöp diyor, diğeri S23FE al S22'nin batarya çöp diyor.
Benim de merak ettiğim bir konu bu telefonlardan birini alacağım.

İkisinin de iyi ve kötü yanlarını biliyorsanız karar vermek sizin elinizde telefonu biz kullanmayacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı