S23 batarya sağlığı ve kullanım sürecim

system32exec

Hectopat
Mart 2023'te aldığım S23 cihazımın batarya pil sağlığı %97 durumda. 2023 Mart ayından beridir 2024/31 Mart'ta yani bugün pil sağlığımı kontrol ettirdiğim de %3'lük bir kayıp olmuş ve gayet iyi durumda.

2023 Mart ayından beridir de hızlı şarj açık ve kapalı şekilde karışık kullandım telefonu. Artı olarak hem şarj da oyun oynadım hem sosyal medya gibi şeyler de saatlerce takıldım.

Bu süreçte %85 pil korumasını hiç açmadım %100'e kadar hep şarj ettim. %20 altına da 1-2 kez indim şarja taktım. Onun haricinde bazen %60'da taktım bazen %45'ler de. Kısacası kafama göre istediğim şekilde şarj edip çıkardım sonuç ortada.

Adaptif pil seçeneği hep açıktı bu süreçte ve RAM Plus kapalı şekilde kullandım.
Görseli aşağı bırakıyorum kontrol edebilirsiniz. Onun haricinde ekstra bir ayar vs yapmadım saydıklarım dışında.

292 kez şarj etmişim ve batarya sağlığı %97 bu karmaşık kullanımım da gayet iyi bir sonuç bence. Günde de bazen 2 kez şarj ediyorum.

444 7 711 arayarak sizler de cihazınızın (destekliyorsa) batarya pil sağlığını yüzde olarak öğrenebilirsiniz.

Ek olarak cihazınız da (Smart tutor) uygulaması yüklü olması lazım uzaktan bağlanmaları için müşteri hizmetlerinin.

Screenshot_20240331_195128_Gallery.jpg

Geri
Yukarı