S23 ekranda ölü piksel gözüküyor

coarda

Centipat
Daha fazla  
S23 cihazın üst tarafında 1 adet ölü piksel var. Garanti suresi daha 5 ay oldu değişim için yollasam kesin değişim yaparlar mı? Tamir icin göndermek istemiyorum. Düşürme veya darbe kaynaklı değil bu durum. Bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

S23 cihazın üst tarafında 1 adet ölü piksel var. Garanti suresi daha 5 ay oldu değişim için yollasam kesin değişim yaparlar mı? Tamir icin göndermek istemiyorum. Düşürme veya darbe kaynaklı değil bu durum. Bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Hocam değişim ve iadeler genelde 14 gün sürer. Değişim için almazlar sadece tamir için alırlar onda da yapamazlar ise değişime gidilir.

Yeni kanun varmis galiba garantinin ilk 6 ayında değişim talep edilebiliyor diye biliyorum

Ondan haberim yok hocam duymuştum ama o zaman yürürlükte değildi.

Yeni kanun varmis galiba garantinin ilk 6 ayında değişim talep edilebiliyor diye biliyorum

Garantinin ilk 6 ayında değişimi ürünü ilk aldığınızdan beridir kusur olduğunu kanıtladığınız durumda geçerli oluyor. Ürünü ilk aldığınızda ölü pixel varsa ya da bunun oluşumuna sebep olacak bir şey varsa o zaman değişim yapılır. Yüksek ihtimal ekran değişimi yapılacaktır serviste. Zaten servis üretim kaynaklı bir hata var diyerek rapor çıkartırsa telefonun ekranının değişimi yerine telefonu değiştiriyorlar. Bende bulunan Z flip 4 cihazımda ekranda çatlama olmuştu. Üretim sonrası menteşede boşluk olmasından kaynaklı denilip cihazı değiştirdiler. İlla ilk 6 ay olması gerekmiyor. İş yapan müşterisini düşünen firmalar bana yapmış olduğu gibi 1 yıl geçmesine rağmen telefonu değiştirebiliyor.

Garantinin ilk 6 ayında değişimi ürünü ilk aldığınızdan beridir kusur olduğunu kanıtladığınız durumda geçerli oluyor. Ürünü ilk aldığınızda ölü pixel varsa ya da bunun oluşumuna sebep olacak bir şey varsa o zaman değişim yapılır. Yüksek ihtimal ekran değişimi yapılacaktır serviste. Zaten servis üretim kaynaklı bir hata var diyerek rapor çıkartırsa telefonun ekranının değişimi yerine telefonu değiştiriyorlar. Bende bulunan Z flip 4 cihazımda ekranda çatlama olmuştu. Üretim sonrası menteşede boşluk olmasından kaynaklı denilip cihazı değiştirdiler. İlla ilk 6 ay olması gerekmiyor. İş yapan müşterisini düşünen firmalar bana yapmış olduğu gibi 1 yıl geçmesine rağmen telefonu değiştirebiliyor.
Sizce napmaliyim gönderip degisim talep etmelimiyim sehrimde servis bulunmuyor teknosa araciligiyla veya kendim kargoluycam gonderirsem eger nasil bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

Sizce ne yapmalıyım? Gönderip degisim talep etmeli miyim sehrimde servis bulunmuyor Teknosa araciligiyla veya kendim kargoluycam gonderirsem eger nasıl bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

Telefon önemli bir araçtır hocam birkaç yıl önce aldıgım telefonda 2 ay sonra dokunmatik sorunu ortaya çıktı tamire gönderebilirdim lakin dediğim gibi önemli bir araçtır beni de çok zorlamadıgı için göndermeddim tamire lakin eğer yoklugunda bir şey kaybetmeyecekseniz tamire yollamanızda yarar var. Telefonu satmaya çalıştıgınızda ölü pixeli önemseyen var önemsemeyen var lakin ciddi düşüş yaratabilir fiyatta.

Telefon önemli bir araçtır hocam birkaç yıl önce aldıgım telefonda 2 ay sonra dokunmatik sorunu ortaya çıktı tamire gönderebilirdim lakin dediğim gibi önemli bir araçtır beni de çok zorlamadıgı için göndermeddim tamire lakin eğer yoklugunda bir şey kaybetmeyecekseniz tamire yollamanızda yarar var. Telefonu satmaya çalıştıgınızda ölü pixeli önemseyen var önemsemeyen var lakin ciddi düşüş yaratabilir fiyatta.
Yani şoyle hocam kullanima engel degil zaten tam ust cercevenin orda sadece 1 pixel goze cok batmiyor ama yeni cihazida icini actirmak tamir ettirmek istemiyorum bu 6 ay degisim mevzusunu okuyunca ve 5 ay olunca bir danismak istedim yoksa zaten garanti bitmesine yakin verir ekranini degistiririm ama suan yeni cihaz kargoyla yolla ekrani tamir ettir tamirden sonra baska sorunlarlada ugrasmak istemedigimden kesin degisim yaparlarmi eger yaparlarsa yollayacagim cunku

Yani şoyle hocam kullanima engel degil zaten tam ust cercevenin orada sadece 1 pixel goze cok batmiyor ama yeni cihazida icini actirmak tamir ettirmek istemiyorum bu 6 ay degisim mevzusunu okuyunca ve 5 ay olunca bir danismak istedim yoksa zaten garanti bitmesine yakin verir ekranini degistiririm ama şu an yeni cihaz kargoyla yolla ekrani tamir ettir tamirden sonra baska sorunlarlada ugrasmak istemedigimden kesin degisim yaparlarmi eger yaparlarsa yollayacagim cunku

Yetkili servisine gönderirseniz ücret ödeyeceğinizi sanmam kullanıcı hatası değil ve normal bir tamir gibi olmaz garantisi devam eder yani bir farkı olmaz. Yetkili servisi bakıyor çünkü.

Sizce ne yapmalıyım? Gönderip degisim talep etmeli miyim sehrimde servis bulunmuyor Teknosa araciligiyla veya kendim kargoluycam gonderirsem eger nasıl bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

Değişim talep ediyorum gibi durumları dikkate almıyor Samsung servisi. Samsung servisi öncelikle arıza incelemesine başlıyor. Sonra teknik rapor çıkartılıyor. Eğer ki arıza üretim kaynaklıysa yenileme işlemi yapılacağı ile ilgili size bilgi veriliyor ona göre yeni cihaz veriliyor. Eğer ki böyle bir şeyi anmazlarsa tamir yapılıyor sadece.

Geri
Yukarı