S23 Ultra(512) vs S24+

Bugün araç sürerken S24+ile yol kenarındaki manzarayı çekmek istedim 2 dakika civarı UHD 60 FPS video kaydı aldıktan sonra Google haritalara geri döndüğünde aldığım uyarı ektedir :) çok kaba gelmeyecekse cebime sığar derseniz s23u alın bence
Sizin belirttiğiniz soruna şu incelemede de denk geldim. Ayrıca wifi olmadan internet bağlantısı mobil üzerinden sağlandığında pil daha hızlı gidiyor. Daha yaz aylarında bile değilken böyle bir durumun oluşması kötü olmuş.
İbremi s23u ya da s24u'ya çevirdim. Eğer s24u'ya karar verirsem, ardından iphone 15 plus mı s24u mu sorusu çıkacaktır 😅

Bugün araç sürerken S24+ile yol kenarındaki manzarayı çekmek istedim 2 dakika civarı UHD 60 FPS video kaydı aldıktan sonra Google haritalara geri döndüğünde aldığım uyarı ektedir :) çok kaba gelmeyecekse cebime sığar derseniz S23u alın bence.

2 dakika 4K 60 FPS kayıt hiç hafife alınacak bir şey değil. Bu 1.
2. olarak ise, haritalar bu uyarıyı en ufak hissedilmeyecek ısınmada bile veriyor.

Uzun araştırmalarımda Samsung s24 Ultra, Iphone 15+ ve Samsung S24+ arasında gittim geldim. Amazon.com.tr ve EasyCep'in takas fırsatından yararlanarak takribi 8 bin TL'lik bir indirim yakaladım ve s24+ (256gb) aldım. Açık konuşmak gerekirse gönlüm Iphone 15+'dan yanaydı ama 60 bin bandına çıkmak beni rahatsız etmişti. Şimdi 36 bin'e almış oldum. Arada fiyat yüzdesi olarak çok fark olduğu için, fiyat/performans bir ürün aldığımı düşünüyorum. Bu fiyata böyle bir telefon almak mutlu etti, umarım performansı da mutlu eder.

Uzun araştırmalarımda Samsung S24 Ultra, iPhone 15+ ve Samsung S24+ arasında gittim geldim. Amazon.com.tr ve EasyCep'in takas fırsatından yararlanarak takribi 8 bin TL'lik bir indirim yakaladım ve S24+ (256 GB) aldım. Açık konuşmak gerekirse gönlüm iPhone 15+'dan yanaydı ama 60 bin bandına çıkmak beni rahatsız etmişti. Şimdi 36 Bin'e almış oldum. Arada fiyat yüzdesi olarak çok fark olduğu için, fiyat/performans bir ürün aldığımı düşünüyorum. Bu fiyata böyle bir telefon almak mutlu etti, umarım performansı da mutlu eder.

Kamerasinda stabilazasyon sorunu var mi yani video kaydinda goruntude titreme oluyor mu ya da herhangi bir sorun yasadin mi tavsiye eder misin?

Kamerasinda stabilazasyon sorunu var mi yani video kaydinda goruntude titreme oluyor mu ya da herhangi bir sorun yasadin mi tavsiye eder misin?
Açıkçası kamerayı çok kullanan biri değilim. Ancak siz dedikten sonra deneme amaçlı birkaç video çekimi yaptım. Çekim yaparken de zoom arttırıp azalttım. O durumlarda bir kayma oluyor. Kaydı bitirip izlerken o kayma görüntüsü de aynen gözüküyor. Vaktim olursa çekip buraya atarım.
Telefonda gördüğüm bir eksiklik, mobil ile wifi arasındaki batarya tüketimi. Mobil veri kullandığımda şarjın daha çabuk tükendiğini gözlemledim. Açıkçası 36bin TL'ye aldığım bir telefon için bunlar tolere edilebilir eksiklikler.
Bunların dışında hızı ve performansından memnunum. Ama bütçe noktasında benzer fiyatlarda takılı kalsaydım açık söylemek gerekirse, iphone 15 plus'ı tercih ederdim. Yazılımı daha stabil.

Sırf işlemci için bile S23 Ultra
Aynı fiyata alabilseydim düşünebilirdim. Ama arada ciddi bir fark vardı. 52-55 aralığındaydı. O fiyatı vereceksem zaten iphone alır geçerim (Onu da 256gb altında düşünmediğim için 63-66k civarındaydı).

Bu arada telefondan memnunum, memnuniyetsizliğim yok ancak eksik gördüğüm hususları belirttim. Bazıları telefonu elinden falan düşürmez, öyle bir kullanıcı değilim. Yani oyun oynamam, sosyal medyada fazla zaman geçirmem (günde 1 saati geçmez). Whatsapp ve telefon görüşmesi, bir de mail kontrolleri, ödeme vs. yapma işlemleri için kullanırım. O yüzden zaten fazlasıyla ihtiyaçlarımı karşılayan bir telefon, ben sadece uzun süre ihtiyaçlarımı karşılasın diye böyle bir telefon almak istedim. Lazım olduğunda fotoğrafı falan güzel çeksin tabiki. :)

iphone ya da s24 ultra alacak bütçem olsa da, benim açımdan mantıklı bir alışveriş olarak görmedim. Beni ödediğim paranın karşılığını almam açısından daha çok memnun eden telefonu tercih ettim. iphone ya da s24 ultra alsam da memnun ederdi tabiki, ama niye fazla vermeliyim ki (üzerine 30bin TL daha verecektim) diye kendime sordum, ve o parayla gidip herhangi bir yatırım aracına paranı yatırsan 5 sene sonra yine bu seviyede telefonu bedavaya getirirsin dedim ve gerek yok cevabını verdim kendi kendime :)..

Aynı fiyata alabilseydim düşünebilirdim. Ama arada ciddi bir fark vardı. 52-55 aralığındaydı. O fiyatı vereceksem zaten iphone alır geçerim (Onu da 256gb altında düşünmediğim için 63-66k civarındaydı).

Bu arada telefondan memnunum, memnuniyetsizliğim yok ancak eksik gördüğüm hususları belirttim. Bazıları telefonu elinden falan düşürmez, öyle bir kullanıcı değilim. Yani oyun oynamam, sosyal medyada fazla zaman geçirmem (günde 1 saati geçmez). Whatsapp ve telefon görüşmesi, bir de mail kontrolleri, ödeme vs. yapma işlemleri için kullanırım. O yüzden zaten fazlasıyla ihtiyaçlarımı karşılayan bir telefon, ben sadece uzun süre ihtiyaçlarımı karşılasın diye böyle bir telefon almak istedim. Lazım olduğunda fotoğrafı falan güzel çeksin tabiki. :)

iphone ya da s24 ultra alacak bütçem olsa da, benim açımdan mantıklı bir alışveriş olarak görmedim. Beni ödediğim paranın karşılığını almam açısından daha çok memnun eden telefonu tercih ettim. iphone ya da s24 ultra alsam da memnun ederdi tabiki, ama niye fazla vermeliyim ki (üzerine 30bin TL daha verecektim) diye kendime sordum, ve o parayla gidip herhangi bir yatırım aracına paranı yatırsan 5 sene sonra yine bu seviyede telefonu bedavaya getirirsin dedim ve gerek yok cevabını verdim kendi kendime :)..
Hayırlı olsun :D

Merhaba bu iki üründen birini alma aşamasındayım. Kafama birkaç husus takılıyor.
Samsung S23 Ultra için beş sene, S24 Plus için güncelleme desteği sunuyor. S23 Ultra için artık 4 sene kaldı yani 2028 yılında güncelleme almayacak, ama S24 Plus bu yıldan itibaren 7 yıl alacak ve 2031 yılına kadar güncelleme almış olacak. Güncelleme Android cihazlar için ne kadar elzemdir acaba? Çok bilgim olmadığı için son kullanıcı olarak beni nasıl etkiler?

S23 Ultra'nın ekranı nedendir anlamadım S24 Plus'a göre daha canlı gözüküyor. Oysa ikisi de QHD sunuyor. Fark nedendir acaba?

Bir de işlemci farkı var. Snapdragon ve Exynos farkını çok önemsemedim, inceleme videolarında Exynos için iyi değerler sunuluyor. Biraz sıcak ama olsun, çok yüklenmedikçe sorun olmayacaktır.

S23 ultranın ekran görüntüsü, işlemcisi ve premium hissiyatı beni biraz düşündürüyor. S24 Plus'ın da 7 senelik güncelleme sunması çok cazip geliyor.

Açıkçası arada kaldım. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ben olsam S23'u alırdım epey

Ben olsam S23'u alırdım epey
Hocam 8 gb ram olsun istemedim. Yeni nesil amiral android telefonlarda 16 gb kullanmaya başladılar. Belki ilerleyen zamanlarda yetersiz gelebilir endişesi ile 12gb'ın altına düşmek istemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı