S23 vs A54

Samsung A54 Exynos 1380 işlemcisi ile kardeşi olan A34 karşısında neredeyse aynı deneyimi ve aynı performansı 15000TL gibi bir fiyatla sunarak bana göre rekabetçi olmaktan uzak bir cihaz. Keza aynı ayarda daha ucuza, ya da aynı fiyatta hem tasarım hem de donanım kısmında daha güncel cihazlar var. Bana göre A54 Samsung'un A50 ailesinde en hatalı fiyatlandırmaya sahip telefonu.
S23 kıyaslanamayacak derecede daha iyi bir cihaz, aradaki fark bütçe meselesi ancak ben olsam S23 alırdım ya da A54 dışında başka bir cihaz alırdım.

Samsung A54 Exynos 1380 işlemcisi ile kardeşi olan A34 karşısında neredeyse aynı deneyimi ve aynı performansı 15000TL gibi bir fiyatla sunarak bana göre rekabetçi olmaktan uzak bir cihaz. Keza aynı ayarda daha ucuza, ya da aynı fiyatta hem tasarım hem de donanım kısmında daha güncel cihazlar var. Bana göre A54 Samsung'un A50 ailesinde en hatalı fiyatlandırmaya sahip telefonu.
S23 kıyaslanamayacak derecede daha iyi bir cihaz, aradaki fark bütçe meselesi ancak ben olsam S23 alırdım ya da A54 dışında başka bir cihaz alırdım.

A53'ünde pek mantıklı fiyatlandırıldığı söylenemez ya da o A73'ün.
Zaten Sx FE serisine devam edilceği için A7x'ler iptal edilmemiş miydi?
A7x'ler FE model ile aynı fiyatta olunca kimse S serisi varken A serisi almaz diye iptal ettiler A7x'leri.

Screenshot_20240130_230135_Device care.jpg

S23'un pil performansi. Cihazı daha dün teslim aldım.

Merhaba,

Telefonum arızalandığı için yeni telefon almam lazım. Bütçem en fazla 30 bin TL. Samsung'un S23 256 GB ve A54 256 GB modellerini düşünüyorum. S23'ün 3900 mAh batarya kapasitesi olması ve aradaki fiyat farkı; A54'ün ise Exynos işlemcisi kafamda soru işareti oluşturuyor. Beklediğim özellikler:
  • Nadiren oyun oynarım.
  • Beni uzun süre idare edecek ( 5-6 yıl)
  • Öncelik pil performansının ve kamerasının olması.
Teşekkür ederim. İyi akşamlar.
Kesinlikle s23

Yeni konular

Geri
Yukarı