S23 vs iPhone 13

@dellvy

Ya telefon arayüzü kasmıyor zaten.

Kasan şey uygulamalar, bunun da her ne kadar Samsung'la direkt ilgisi olmasa da sonuçta Samsung/Xiaomi vs telefon kullanırken telefon kasıyor donuyor, hata veriyor açmıyor vs. düzgün çalışmıyor. Apple da bu yok, çünkü uygulamalar sadece Apple için optimize ediliyor, ama zaten telefonu arayüzünde gezerek sayfa geçişi için kullanmıyoruz bir ana ekrana bakayım bir de 2. sayfaya vs telefonun akıcılığını uygulamalar ve uygulamalardaki performansı belirliyor.

E haliylede telefon kasıyor, S23'te kasıyor, S24 ultrada kasacak S28 ultrada kasacak bu kadar basit, insanların Android iOS kadar stabil fark yok demesine kanmamak gerek, çok ciddi fark var, bir tanesi ayda yılda bir kere hata veriyor diğeri sürekli olarak küçük küçük hatalar veriyor, telefon tercih edecekler bunu göz önünde bulundursun. 100X Zoom yapmasından daha önemli telefonun düzgün çalışması, internettede fark yok fark kapandı One UI iOS kadar stabil yazanlara kanmayın, alakasızlar.

Yok hocam s serisinde kasma vs yok görmedim ki Galaxy Note 5 vardı onda bile görmemiştim ama yazılımda fark ediyor işte iOS 60Hz ile One UI 60Hz aynı değil animasyon farkı mı ne var bilmiyorum ama gördüm sanki 10 15Hz fark var gibi ama yok normalde.

Çekilen fotoğraflara karşılıklı baktığımda iPhone 13'le çekilmiş görüntüler daha güzel geliyor gözüme. Batarya testinde de 13 daha öndeydi fakat çok değil. Ama S23'ten 8-9 bin lira daha pahalı. Aynı fiyatta olsalar 13 derdim.

İkinci el olarak alacağım çok fark yok tabii ki karar vermedim daha.

Iphone 13 ekranı ve gpusu hariç daha iyi bir cihaz,iphone 13 almanızı tavsiye ederim.

Kaldı ki iphone 13 ün önde olduğu noktalarda iphone 12 bile zaten s23ten daha iyi,yani s23 ün ekran ve gpu dışında iphone 12 ye karşı bile bir üstünlüğü yok.

Iphone 12 de genel olarak daha iyi kamera deneyimine
Daha iyi cpu performansına
Daha stabil bir arayüze sahip
Tek eksisi bataryasının 13 gibi s23ten daha iyi olmayışı denebilir.

iPhone 13 ekranı ve GPU'su hariç daha iyi bir cihaz, iPhone 13 almanızı tavsiye ederim.

Kaldı ki iPhone 13'ün önde olduğu noktalarda iPhone 12 bile zaten S23'ten daha iyi, yani S23'ün ekran ve GPU dışında iPhone 12'ye karşı bile bir üstünlüğü yok.

iPhone 12 de genel olarak daha iyi kamera deneyimine.
Daha iyi CPU performansına.
Daha stabil bir arayüze sahip.
Tek eksisi bataryasının 13 gibi S23'ten daha iyi olmayışı denebilir.

iPhone 13 ile S23'ü kıyaslamanız hadi neysede iPhone 12 ve 11 daha iyi demeniz güldürdü.

Eğer belirttiğiniz gibi sadece sizde olupta diğerlerinde olmayan sorunlar varsa (büyük güncellemeler yapıldıysa) recovery menüsünden wipe data/factory reset yapmak gerekebiliyor. iPhone tarafındada aynı şekilde sadece sizde olan şeyler varsa yine iTunes üzerinden format atabilirsiniz.

Bu arada iPhone 6'nın IOS'u ile S23'ün Android'ini karşılaştırmanda çok saçma.

Android'in kendisi zaten stabil, sadece üreticiler üzerine birkaç özelleştirme, UI vs. yapıyorlar yani sorun Android'in kendisinden değil üretici markanın yaptığı arayüzden dolayı olur. Herhangi bir PixelExperience sürümünü dene istersen herhangi birinde stabilite sorunu var mı diye. Yani direkt Android kötü demen pek doğru değil.

Iphone 13 ekranı ve gpusu hariç daha iyi bir cihaz,iphone 13 almanızı tavsiye ederim.

Kaldı ki iphone 13 ün önde olduğu noktalarda iphone 12 bile zaten s23ten daha iyi,yani s23 ün ekran ve gpu dışında iphone 12 ye karşı bile bir üstünlüğü yok.

Iphone 12 de genel olarak daha iyi kamera deneyimine
Daha iyi cpu performansına
Daha stabil bir arayüze sahip
Tek eksisi bataryasının 13 gibi s23ten daha iyi olmayışı denebilir.
Allah akıl fikir versin sana. Şu yorumları gidip Apple CEO'su Tim Cook'a yapsan o bile sana güler. Artık ne kadar komik bir durumda olduğunu sen düşün.

Tim Cook bile firmasını böyle savunmazdı diyeyim ben :D
Ya hocam ne telefon kullanmayı biliyor ne herhangi bir uygulama kullanmayı biliyor. Tek bildiği şey çocuk gibi ağlamak. S23 ile fotoğraf çek at desek Allah bilir onu da çekemez belki kamera kullanmayı da bilmiyordur. Şu forumda iPhone 13 vs S23 konularını filtreleme gibi bir şey yok mu ya? Her konuda istisnasız bu arkadaş önüme çıkıyor.

Buraya S23 ile çektiğim gece ve gündüz fotoğraflarını atsam onu da inkâr eder bunlar S23 ten olamaz diye. Elinde S23 var bizzat kendisi kullanıyor ya herkes bunun kamerasını övüyor şunu kurcalayayım çekmeye uğraşayım demek yok. Utanmasa iPhone 5s kamerası S23 ten iyi diyecek.

Ya hocam ne telefon kullanmayı biliyor ne herhangi bir uygulama kullanmayı biliyor. Tek bildiği şey çocuk gibi ağlamak. S23 ile fotoğraf çek at desek Allah bilir onu da çekemez belki kamera kullanmayı da bilmiyordur. Şu forumda iPhone 13 vs S23 konularını filtreleme gibi bir şey yok mu ya. Her konuda istisnasız bu arkadaş önüme çıkıyor.
Boşverin hocam uğraşmaya değmez valla, yaşı küçüktür muhtemelen. Yaşına verelim. Bu kadar popüler kültür mağduru olmayın..

Geri
Yukarı