S24 alınır mı?

Bütçe
40k
Tuh ya oyle mi. Telefona 3 tane guncelleme geldi ve su an memnunum. Eski telefonumu A53'un bile yapmadigi saçmalıkları yapiyordu ve aci haberi vereyim A53 Exynos kullaniyor. Sorunun ne oldugunu bilmeden atlamasaniz keske hemen. S22 serisinin Exynos versiyonlari da berbat cekiyordu soylenene gore adam edilmis Snapdragon kadar olmasa bile. Ha kamera sorunlari aci haberi vereyim Snapdragon versiyonlu S24 Ultra modellerinde de mevcuttu. Su an renklerde sorun yok. Asansorun sayacini çekiyordum mesela renkleri patlatiyor ve maviyi mor cekiyordu ilk aldigimda. Guncelleme sonrasinda boyle bir sey kalmadi. S24 serisini alan cok kisi oldu Exynos 2400 ile asiri memnuniyetsizlik yasayan gormedim. Bos Exynos nefretini birakin. Guncelleme sonrasinda S23 ile de cok karsilastiramasam bile baktim biraz ve cok da fark kalmamis. Daha da guncellemeyle duzeltilir S24 serisi. Acaba telefon Snapdragon ile gelseydi minimum 5000 TL daha pahali olsaydi ne derdiniz. Su an 35000 TL civarında S23 yerine alinacak bir cihaz degil evet ama 5000 TL veriliyorsa kusura bakma gayet alinabilir bir cihaz.
Kendini kandırmaya devam edebilirsin dostum.

Bariz bir sorun varsa düzeltilir zaten ama samsung isterse 50 tane güncelleme getirsin yine de SD kadar kaliteli fotoğraflar çekemeyecek, bataryası SD kadar verimli olmayacak, oyun ve uygulamalarda SD kadar serin çalışmayacak, standby modunda SD kadar az enerji tüketmeyecek. Anlıyorum S24 e para vermişsin ve bu gerçekleri duyman canını sıkıyor ama yapacak bir şey yok almadan önce araştırsaydın. Ayrıca 2400 konusunda memnuniyetsizlik yaşayan olmaması SD lu S24 ün daha iyi olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? milletin SD lu modeli kullanma şansı yok o yüzden herkes elindeki Exynos ile memnun görünüyor.

Şuan elinizdeki cihazın batarya performansı %15 daha iyi olsa, oyunlarda 6-7 derece daha az ısınsa, beklerken daha az batarya tüketse ve kamera olarak biraz daha sonuçlar verse yeni cihaz almış gibi göbek atarsın ooo çok daha iyi oldu dersin. Bu saydıklarımın hepsi S24 SD ve S24 Exynos arasındaki farklar şimdi otur tekrardan düşün Exynos iyi mi kötü mü...

Ayrıca SD ve Exynos modellerin avrupa-amerika fiyatlarını araştır, Türkiye'ye SD lu modelin 5000 TL değil 500 TL bile farkla gelmesi gibi bir durum söz konusu değil global pazardaki fiyatları aynı zaten. Neyse siz elinizdeki Exynos ile kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz sıkıntı yok.

Kendini kandırmaya devam edebilirsin dostum.

Bariz bir sorun varsa düzeltilir zaten ama samsung isterse 50 tane güncelleme getirsin yine de SD kadar kaliteli fotoğraflar çekemeyecek, bataryası SD kadar verimli olmayacak, oyun ve uygulamalarda SD kadar serin çalışmayacak, standby modunda SD kadar az enerji tüketmeyecek. Anlıyorum S24 e para vermişsin ve bu gerçekleri duyman canını sıkıyor ama yapacak bir şey yok almadan önce araştırsaydın. Ayrıca 2400 konusunda memnuniyetsizlik yaşayan olmaması SD lu S24 ün daha iyi olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? milletin SD lu modeli kullanma şansı yok o yüzden herkes elindeki Exynos ile memnun görünüyor.

Şuan elinizdeki cihazın batarya performansı %15 daha iyi olsa, oyunlarda 6-7 derece daha az ısınsa, beklerken daha az batarya tüketse ve kamera olarak biraz daha sonuçlar verse yeni cihaz almış gibi göbek atarsın ooo çok daha iyi oldu dersin. Bu saydıklarımın hepsi S24 SD ve S24 Exynos arasındaki farklar şimdi otur tekrardan düşün Exynos iyi mi kötü mü...

Ayrıca SD ve Exynos modellerin avrupa-amerika fiyatlarını araştır, Türkiye'ye SD lu modelin 5000 TL değil 500 TL bile farkla gelmesi gibi bir durum söz konusu değil global pazardaki fiyatları aynı zaten. Neyse siz elinizdeki Exynos ile kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz sıkıntı yok.
Hahahaha. Kendimi mi kandırıyorum buyuk gercegi gormussunuz. Kendimi kandirmiyorum gereksiz eleştiri yaptigini dusunuyorum. Exynos SD kadar iyi degil reddettigim bir durum degil anlamayi ogren. SD kadar da iyi cekmeyecek ozellikle videoda guncellemeyle bile duzelecegini sanmiyorum. Ama abarttiginiz kadar da kotu degil. Fiyat konusunda da ayri sacmaladiniz. Exynos ile SD modeli arasinda kim bilir ne kadar uretimde fiyat farki vardir. Dediginiz seyin mantikli olmadigini siz de biliyorsunuz. Aynen Samsung Snapdragon kullanacak ekstradan maaliyet cikartacak onu da cebinden karşılayacak cunku cok dusunuyorlar bizi. Ha bir de degisim kampanyasi sayesinde oldukca uyguna aldim. S24'u ucuza alip sonra da satıp farkli cihazlara yonelmeyi de dusundum de yapmadım. Cok umurumda degil 12000 TL ucuza aldigim icin. Forumda bazi sayfalarda da S24'u eleştirdim. Mukemmel arastirma yeteneginizi kullanin.

Kamera ayarlarında çok oynamanıza gerek yok, ben sadece yüksek verimli fotoyu açtım depolamada problem olmaması için. Kamerayı da mümkün olduğunca 50MP kullanmaya çalışıyorum daha kaliteli çektiği için. Ama uzak mesafelerde 12MP daha iyi iş çıkarıyor.

Işık süzülmesi problemi bende de var. Fotoğraflar gerçekten hoş değiller. Samsung durumun farkında olduklarını ve çözeceklerini açıkladı umarım en kısa zamanda çözülür.

Ustam bende genel olarak 50 MP kullanıyorum ancak uzak mesafeler de 12 MP demişsiniz. Uzaktan kastınız nedir manzara falan mı yoksa toplu bir grubu uzaktan çekmek gibi mi?
Şunu da merak ediyorum Kamera güncelleme alacak mı? Almayacaksa toplu bir şekilde bu durumdan şikayetçi olduğumuzu dile getirsek

Ustam bende genel olarak 50 MP kullanıyorum ancak uzak mesafeler de 12 MP demişsiniz. Uzaktan kastınız nedir manzara falan mı yoksa toplu bir grubu uzaktan çekmek gibi mi?
Şunu da merak ediyorum kamera güncelleme alacak mı? Almayacaksa toplu bir şekilde bu durumdan şikayetçi olduğumuzu dile getirsek.

Kamera güncelleme alacak ultraya gelmiş temel modele de gelir bugün yarın. Uzak mesafeden kastım amfide en arkadan kürsüyü çekmek gibi düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı