S24 cihazından iPhone 15'e geçilir mi?

Amaç değilde sebebi var. Samsung telefonlar Iphonelara göre biraz hızlı değer kaybediyor sebepleri çok fazla exynos işlemci olması gerek android olması dahada uzar bu liste. Iphone a yüklenen gereksiz bir anlam ve değer var o nedenle fiyatını koruyor her zaman. Ama benim anlamadıgım arkadaşın madem değer kaybı kaygısı vardı ona rağmen neden S24 almıs onu merak ettim :)
Bu kadar olmaz diye düşünmüştüm :) Bunun dışında alışamadım. iPhone kullanıyordum öncesinde.

Bu islemciyle alakali bir sey degil. Samsung degerini korumuyor. Gidiyor ona buna indirim kodu veriyor cihazi pahaliya cikariyor sonra fiyati aniden dusuruyor. Elbette baska etkileri vardir ama islemcinin pek de alakasi yok. S23 Snapdragon kullaniyor o da deger kaybediyor. Samsung'un piyasasi yine Apple disindaki diger markalara gore de elmaya yaklasamaz deger konusunda. Sorunun cevabina gelirsek eger deger kaybi seni cok rahatsiz ediyorsa gecilir. Onun disinda gerekli degil iPhone 15'e gecmek.

Arkadaşlar parasını korumak isteyen varsa yatırım yapsın, telefon yatırım aracı değildir. O çok değer koruyor dediğiniz İPhone 15 ProMax'i kardeşime aldığım zaman yerine altın alsaydım bugün neredeyse 2 adet aynı telefondan alırdım. Bırakın artık İPhone değer kaybetmez edebiyatını, Samsung'a göre bir tık ikinci eli iyi diye telefon alınmaz. Ona bakarsanız sıfırına da daha fazla para verip alıyorsunuz. Bu tarz tüketim mallarında aldığınız karşılığa bakacaksınız, maalesef bu tarz değer korumaya ilişkin konuların artması da ülkemizde yatırım yönünden ne kadar geride olduğumuzu gösteriyor. En basitinden altın örneğini verdim burada herkese hitap ediyor diye, bunun yanında daha fazla kar bırakan nice yatırım araçları var, tekrar ediyorum telefon yatırım aracı olamaz.

Arkadaşlar parasını korumak isteyen varsa yatırım yapsın, telefon yatırım aracı değildir. O çok değer koruyor dediğiniz İPhone 15 ProMax'i kardeşime aldığım zaman yerine altın alsaydım bugün neredeyse 2 adet aynı telefondan alırdım. Bırakın artık İPhone değer kaybetmez edebiyatını, Samsung'a göre bir tık ikinci eli iyi diye telefon alınmaz. Ona bakarsanız sıfırına da daha fazla para verip alıyorsunuz. Bu tarz tüketim mallarında aldığınız karşılığa bakacaksınız, maalesef bu tarz değer korumaya ilişkin konuların artması da ülkemizde yatırım yönünden ne kadar geride olduğumuzu gösteriyor. En basitinden altın örneğini verdim burada herkese hitap ediyor diye, bunun yanında daha fazla kar bırakan nice yatırım araçları var, tekrar ediyorum telefon yatırım aracı olamaz.
Tamam :)

Sırf değeri düşüyor diye bir cihazdan vazgeçilmez kaldı ki vazgeçiliyorsa da gidip de düz iPhone alınmaz alınmamalı. Arkadaşın dediği gibi telefon yatırım aracı değil alırken de ona göre ucuz alıyorsunuz neticede. S24 her şeyiyle çok premium çağımıza uygun cihaz. Ben kullanmanız taraftarıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı