S24 Plus vs S23 Ultra

Teşekkürler arkadaşlar. S23 Ultra bütçemi zorladığı için S24+ alacağım.

3-4 yil kullanilicaksa S23 Ultra alin. 3-4 yili gecerim diyorsaniz S24 Plus. Exynos'un eski versiyonuna dayanarak Exynos 2400'u cop kategorisine koyanlari da umursamayin derim. Gen 3 kadar iyi degil ama patlamiyor merak etmeyin. Oyle bir anlatiliyor ki Exynos 2400 neyse.
Avrupa forumlarda Samsungun yaptığı sahtekarlık diye konuşuluyor ve genelde millet abd ve Kanada'dan snapdragon 8gen3 versiyonlu S24 ve S24+ siparişi veriyor.

Exynos 2400 ün nasıl çöp olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Exynos 2400 snapdragon 8gen2 den iyi ama arada öyle fark yok üstelik stabil değil. Exynos lu S24 videoda göreceğiniz gibi ısınıyor, donuyor, kamerası sapıtıyor. Bataryası da %17 daha az gidiyor.
Samsung exynos işlemciyi amiral sınıfında kullanmamalı.

Avrupa forumlarda Samsungun yaptığı sahtekarlık diye konuşuluyor ve genelde millet abd ve Kanada'dan snapdragon 8gen3 versiyonlu S24 ve S24+ siparişi veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Exynos 2400 snapdragon 8gen2 den iyi ama arada öyle fark yok üstelik stabil değil. Exynos lu S24 videoda göreceğiniz gibi ısınıyor, donuyor, kamerası sapıtıyor. Bataryası da %17 daha az gidiyor.
Yurt dışından sipariş vermekte sorun yok gayet mantıklı daha iyi bir S24 modeli alacaksın ancak dediğim gibi S24 serisinden daha iyi olan bir cihazı alacaksın. Gen 2 ve Gen 3 farkına da bakarsak arada ciddi bir fark yok çünkü 1 nesil fark var aralarında. Ha sonuç olarak performans olarak daha iyi mi evet daha iyi. S24'ün Snapdragon versiyonunu atıyorsunuz ancak Türkiye'de Snapdragon modeli yok ve ben burada Gen 2'ye göre daha kötü gibi konuşanlar için yorum yaptım. Kamera sapıtma olayı yazılımsal bir problemdir ve çözülmüştür. Benim kullandığım S24 ne kamerada çöktü ne de başka bir şeyde çöktü. Ki zaten çökme problemleri olsa illa ki görürdük. Tekrar diyorum ben Gen 2'ye göre daha iyi diyorum Gen 3 değil. Exynos 2400 ise gayet stabil. Evet Snapdragon kadar stabil değil ama Exynos 990 ya da Gen 1 gibi de değil. Şu an S24 ile S23 arasında 3000 TL fark var mesela ve verebilen o aradaki farkı ödeyip S24 almalı. Birisi S23 daha iyi derse bu bir saçmalıktan ibaret olur. Samsung Exynos 990 gibi rezalet bir işlemci çıkarsa tamam da 2400 iyi de değil kötü de. Ortalama bir işlemci. Yurt dışından Snapdragon modelli bir S24 almadığın sürece S23 serisinin işlemci olarak S24 sersisine karşı bir üstünlüğü yok.

Peki hocam s24 plusun snapdragonlu versiyonunu nerden bulabilirim?

2400
Peki hocam s24 plusun snapdragonlu versiyonunu nerden bulabilirim?

Sizin yerinizde olsam S23Ultra 256gb lik versiyonu alır geçerdim. Snapdragon 8gen2 inanın çok güçlü bir işlemci. Telefon akıyor. Kafadan 5 sene rahat kullanırsınız diyorum. S23 serisi Samsungun en sorunsuz serisi oldu.

Şöyle söyleyeyim kafanızda fikir oluşsun. Eşim 2 seneyi geçkin süredir S21Ultra kullanıyor. S21U yu ilk aldığımda Exynos 2100 işlemci ile almıştım. Eşim kızımın konser videosunu çekerken yaklaşık 10-15dk sonra telefon ateş gibi oldu ve kendini kapattı. Telefonu ertesi gün iade edip internetten kore üretimi snapdragon 888 işlemcili S21Ultra satın aldım. İsınma yine oluyor uzun süreli video çekerken ama exynos ile kıyas dahi edilemez.
O yüzden exynos işlemci risk. Para veriyoruz çakıl taşı vermiyoruz ki. Yukarıdaki kıyas videosunda exynos lu s24 ün nasıl sapıttığını görüyorsunuz. Telefon garanti bittikten sonra işlemci yüzünden arıza yaptı ne yapacaksınız? Bu riske girebilirmisiniz? Dediğim gibi S23Ultra alın geçin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. Özellikle kamerasına hayran kalacaksınız.. Dolunay fotoğrafları ve astro fotoğrafçılık ultra modellerde çok zevkli.

Hala eski Exynos ornegini veriyorsunuz. Biliyor musunuz ben de bir zamanlar MediaTek berbat zamanlarindayken MediaTek islemci kullanmistim tam anlamiyla coptu. Su an MediaTek kotu kendini hic gelistirmedi diyecek bir insan var mi? Yok. AMD eskiden ne durumdaydi su an ne durumda? Intel AMD gelince nasil surundu su an ne durumda peki? Exynos 2100 ile 2400 arasinda 3 yil var tam 3 yil. Samsung muhtemelen Exynos 2300'u iyi olmadigi icin cikartmadi. Yanlis hatirlamiyorsam 2200 %30 verimlilikle uretilirken 2400 %60 Gen 3 ise %70 verimlilikle uretiliyor. Samsung simdi diyelim mukemmel bir islemci yapti yine de Exynos 2100 isiniyor deyip gececek misiniz? Muhtemelen evet. Exynos hala olmasi gereken seviyede degil ancak Gen 2 almalisin 2400 yerine diyecek kadar da kotu degil. 2100'e gore kat kat daha iyi bir islemci. Samsung 2100 zamanlarindaki gibi olsaydi muhtemelen 2400 tam bir soba olurdu.

Son düzenleme:
Hocam inanılmaz bir şekilde arada kaldım.
Şuan S23U,S24+ ve S24U modellerinin fiyatını takibe aldım. Hangisi güzel bir indirime girerse onu alacağım sanırım.

Geri
Yukarı