S24 Plus vs S23 Ultra

PGWasp

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo Ideapad Gaming 3 15ARH05 - AMD Ryzen 4800H - 16GB RAM - 512 SSD + 3 TB HDD + GTX1650Ti

İşletim Sistemi : Windows 11 Home x64
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda telefonumu güncellemek istiyorum ve bu iki telefon arasında kaldım.
S23 Ultra'nın kamerası daha iyi fakat ben bir telefonu en az 3-4 yıl kullanıyorum ve S24 Plus'ın 7 yıl güncelleme desteği olması beni cezbetmiyor değil.
İlerideki yeni özellikleri ve arayüz değişimlerini görmek de istiyorum. Bu konulara biraz takıntılıyım.
İşlemci olarak ikiside hemen hemen aynı zannedersem. Kamerayla pek bir işim olmuyor ama olduğunda da S24 ün kamerası tatmin edecek düzeyde iyi.

40 bin TL bütçem var ve bu bütçenin çok da üzerine çıkmak istemiyorum.

Kısacası ikisi arasında gidip geliyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

İyi sosyaller.

S23 Ultra'nın kamerası daha iyi fakat ben bir telefonu en az 3-4 yıl kullanıyorum ve S24 Plus'ın 7 yıl güncelleme desteği olması beni cezbetmiyor değil.
İlerideki yeni özellikleri ve arayüz değişimlerini görmek de istiyorum. Bu konulara biraz takıntılıyım.

S23U da aslında 4-5 yıl daha destek alacak cihaz. Ve daha iyi bir cihaz ancak böyle konulara takılıyorsanız S24+ bakın.

S24 Plus kullanıcısı olarak S24 Ultra'nın sahip olduğu özelliklere bile ihtiyaç duymadım. Ultra modellerin Plus modellerden en büyük farkı kesinlikle kamera. Kamera lazım değilse S24 S23'e kıyasla uzun süre güncelleme alacak olması ve entegre yapay zekaya sahip olmasıyla daha iyi bir telefon benim görüşümce.

S23 Ultra 256gb versiyonu 8gb ram ile gelirken s24+ 256gb versiyonu 12gb ram ile geliyor.
S23 Ultra'nın 512 gb versiyonu 50k civarlarında geziyor ki haliyle bu da benim bütçemi aşıyor.
Sizce bütçemi zorlayıp S23 Ultra 512 gb lık versiyonu mu alayım yoksa 256gb versiyonu bana yeter mi?
Arada 10k gibi bir fark var ve bu benim bütçemi gerçekten zorlayacak bir değer.

S23Ultra 8gbram 256gb depolama işinizi rahatça görür. Kamera ile işim olmaz diyorsunuz ama inanın Ultralardaki 10x optik zoom ve 100x zooma alışan bırakamıyor. Eşim S21Ultra kullanıyor.
Ben S23+ kullanıyorum. Yoğun şekilde oyun oynadığım için düz ekranlı S23+ aldım. Zaten S23U alsaydım direk eşim el koyar, kendi S21U sunu bana itelerdi. Bir de tavsiye. Exynos lu Samsung almayın özellikle amiral sınıfının en üst telefonlarını alırken.

Yeni konular

Geri
Yukarı