S24 serisini beklemek vs S23+ almak

S23+/S24 serisi?

• S23+

Oy: 12 38,7%
  • S24 Serisi

Oy: 11 35,5%
  • Lansman fiyatına satın aldığın F5 Pro ile devam et

Oy: 8 25,8%

• Oy verenlerin toplamı
    31

Akarulez

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4090M / 13900HX / 32GB - 5600 / 1 TB
Meslek
Dijital Reklamcılık - Medya Planlama Uzmanı
Başlıkta da belirtildiği gibi artık Xiaomi'nin yazılımına, kamerasına katlanamadığım ve tasarımını (rezalet bir arka tasarımı, plastik malzeme, orantısız çerçeve tasarımı) bir türlü beğenemediğim için POCO F5 Pro'yu elden çıkarıp S23+ mı alsam diye gidip geliyordum ancak biliyorsunuz, S24 serisi de oldukça yakında tanıtılıp satışa sunulacak. Halihazırda kasım indirimleri varken 35 bandına kadar inmiş S23+ çok dikkatimi çekiyor son zamanlarda işlemcisinin oldukça uzun ömürlü bir işlemci olduğunu düşündüğüm için verimlilik dolayısıyla. Buna karşın sızıntılarda S24 serisinin düz yanlara sahip olacağı (en sevdiğim tasarım tipi) ve S23+'ın ekranında iyileştirme olacağını yönünde söylentiler var. Fakat Exynos 2400 ile gelebilecek olma ihtimalleri, ek olarak her ne kadar %30 hızlı olsa da Snapdragon 8 Gen 3'ün verimlilik konusunda kardeşine göre sorunlar yaşaması beni S23+ almaya itiyor. Düşünceleriniz?

Uyguna alabiliyor isen S23+ alman daha ekonomik olur. S24 çıksa bile muhtemelen hem yüksek bir fiyattan çıkacak hem beklentilerinizi karşılamama ihtimali var. Tabii o zamana kadar S23+ indirimli halini de kaçırabilirsiniz. Bu benim düşüncem en azından ama yanlış olabilir. Daha bilgili birisine sormak faydalı olur.

Başlıkta da belirtildiği gibi artık Xiaomi'nin yazılımına, kamerasına katlanamadığım ve tasarımını (rezalet bir arka tasarımı, plastik malzeme, orantısız çerçeve tasarımı) bir türlü beğenemediğim için POCO F5 Pro'yu elden çıkarıp S23+ mı alsam diye gidip geliyordum ancak biliyorsunuz, S24 serisi de oldukça yakında tanıtılıp satışa sunulacak. Halihazırda kasım indirimleri varken 35 bandına kadar inmiş S23+ çok dikkatimi çekiyor son zamanlarda işlemcisinin oldukça uzun ömürlü bir işlemci olduğunu düşündüğüm için verimlilik dolayısıyla. Buna karşın sızıntılarda S24 serisinin düz yanlara sahip olacağı (en sevdiğim tasarım tipi) ve S23+'ın ekranında iyileştirme olacağını yönünde söylentiler var. Fakat Exynos 2400 ile gelebilecek olma ihtimalleri, ek olarak her ne kadar %30 hızlı olsa da Snapdragon 8 Gen 3'ün verimlilik konusunda kardeşine göre sorunlar yaşaması beni S23+ almaya itiyor. Düşünceleriniz?
35 bin TL ye s23+ satan satıcılardan alınır mı peki? Hep sağdan soldan farklı iletişimciler satıyor. Güvenilir pek satıcı görmedim ben. Amazon, Samsung kendi sitesi, Hepsiburada kendi satıcı olduğu durumlar olsa bende alacam da maalesef buralarda da fiyat 38 bandında.

Bence düz S23 alın. Sırf büyük ekran diye 8K fazla verilmesi gerektiğini düşünmüyorum açıkçası.

Bende S23 var. Günde telefonda yaptıklarım E-Tablolar, Whatsapp, İnstagram ve ufak tefek kamera kullanan uygulamaları kullanıyorum. Şarjı 1 günü çıkarıyor bende. Zaten bütün S23 serilerinin (S23 FE hariç) işlemcileri aynı diye hatırlıyorum. Bence S24 serisini bekle derim. Çünkü hem fazla bir zaman kalmadı hemde daha güncel bir cihaz geliyor.

Bence düz S23 alın. Sırf büyük ekran diye 8K fazla verilmesi gerektiğini düşünmüyorum açıkçası.
Hep büyük cihaz kullandığım için boyutu canımı sıkar diye düşündüğümden Plus bakmıştım. Anime falan da izlerim telefondan genelde, o da var.

Ben S23+ kullanıyorum. Pil performansı çok iyi, günlük kullanımda neredeyse 2 gün gidiyor. Pubg mobile oynuyorum. Isınma yok. Kamerası güzel. Geçişler çok hızlı. Oyunu açma süresi çok kısa. Samsungun en sorunsuz serisi oldu S23.
S24 soru işaretleri barındırıyor. Karar sizin olacak. Olur da S23+ alırsanız sizi üzmez.

Ekleme: Tasarım olarak ta çok hoşuma gidiyor S23 serisi. Ben krem rengi S23+ aldım. Çok elit duruyor. Elde hissiyatı çok iyi.

Ben S23+ kullanıyorum. Pil performansı çok iyi, günlük kullanımda neredeyse 2 gün gidiyor. Pubg mobile oynuyorum. Isınma yok. Kamerası güzel. Geçişler çok hızlı. Oyunu açma süresi çok kısa. Samsungun en sorunsuz serisi oldu S23.
S24 soru işaretleri barındırıyor. Karar sizin olacak. Olur da S23+ alırsanız sizi üzmez.

Ekleme: Tasarım olarak ta çok hoşuma gidiyor S23 serisi. Ben krem rengi S23+ aldım. Çok elit duruyor. Elde hissiyatı çok iyi.
Tasarımı gerçekten de güzel duruyor evet. Alırsam Phantomblack alacağım bu sefer ben de.

Bence şu an Samsung S23+ alabilirsin. Samsung S24 hoşuna giderse değişim kampanyaları ile veya cihazını satıp alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı