S24 Ultra vs Iphone 15 PM ilk kamera karşılaştırması

Makaleler
12
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk kamera karşılaştırmaları geldi. Gündüz çekimleri, detay, zoom, selfie kamera noktasında S24U iyi iş çıkarmış. Video tarafında yükleyici tek bir video kaydetmiş ve 1080P yüklediği için videoyu net bir şey anlamak mümkün değil pek ama attığı tek video da 15 PM biraz daha iyi geldi gözüme.

S24 Ultra modelinin gece çekimlerinde noise ve grenleşme gördüm bazı örneklerde bu video dışında. Bir yazılım güncellemesi alması gerekiyor. Gece renkleri de doğal olmaktan uzak gördüm.

Diğer testleri de görmek lazım elbette.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlk kamera karşılaştırmaları geldi. Gündüz çekimleri, detay, Zoom, selfie kamera noktasında S24U iyi iş çıkarmış. Video tarafında yükleyici tek bir video kaydetmiş ve 1080p yüklediği için videoyu net bir şey anlamak mümkün değil pek ama attığı tek video da 15 PM biraz daha iyi geldi gözüme.

S24 Ultra modelinin gece çekimlerinde noise ve grenleşme gördüm bazı örneklerde bu video dışında. Bir yazılım güncellemesi alması gerekiyor. Gece renkleri de doğal olmaktan uzak gördüm.

Ablanın ses de yapay zeka gibi. Tam olarak detaylı bakmadım ancak iki telefonda birbirine çok yapın.

İlk kamera karşılaştırmaları geldi. Gündüz çekimleri, detay, Zoom, selfie kamera noktasında S24u iyi iş çıkarmış. Video tarafında yükleyici tek bir video kaydetmiş ve 1080p yüklediği için videoyu net bir şey anlamak mümkün değil pek ama attığı tek video da 15 pm biraz daha iyi geldi gözüme.

Bu kamera işlerinden çok anlamasam da gece fotoğrafları ve ön kamera konusunda bence 15pm daha iyi. Videolarda bir fark göremedim. Ama S24 ultranın gündüz çekimlerini daha çok beğendim.

Gece çekiminde Samsung algoritması şahane. S22 bile 14 Pro’dan daha iyi çekiyor bazı sahnelerde (pozlama ile 14 Pro’da S22’nin çektiğini çeker.) @BERWAR ‘ın da dediği gibi güncelleme lazım.

IMG_3972.jpeg
IMG_3971.jpeg
IMG_3970.jpeg

Şöyle şeyler gördüm de doğallıktan çok uzak, umarım güncellemeyle düzeltir. Bu büyük sorun, geçen sene iPhone göre çok iyiydi gece çekimlerinde Samsung.

İlk kamera karşılaştırmaları geldi. Gündüz çekimleri, detay, Zoom, selfie kamera noktasında S24U iyi iş çıkarmış. Video tarafında yükleyici tek bir video kaydetmiş ve 1080p yüklediği için videoyu net bir şey anlamak mümkün değil pek ama attığı tek video da 15 PM biraz daha iyi geldi gözüme.

Videoyu detaylıca izledim. Diğer mesajımı düzenleyemediğim için (şimdi desteğe vs. Yazmakla uğraşmak istemiyorum) yeni mesaj olarak yazacağım, fikirlerimi tek tek söyleyeceğim.
1. Video da açık ara iPhone daha iyi.
Samsung/iPhone (saçlara iyi bakın)

IMG_3645.jpeg

2. Fotoğraflar da suyun rengi farklı, hangisi daha gerçeğe yakın bilemeyiz.

IMG_3646.jpeg

3. Fotoğraflar iki telefonda da çok yakın ancak IPhone'da dükkanın içine doğru bakarsanız iPhone daha iyi.

IMG_3648.jpeg

IMG_3647.jpeg

4. Samsung daha parlak, daha iyi gibime geldi.
Samsung:

IMG_3650.jpeg

iPhone:

IMG_3651.jpeg

5. iPhone açık ara daha iyi. Bulutlara, çimlere ve ağaçların gövdelerine bakarsanız anlayabilirsiniz.

IMG_3654.jpeg

iPhone:

IMG_3653.jpeg

Samsung:

IMG_3652.jpeg

6. IPhone'un geniş açısı daha geniş gibi geldi. Ayrıca yine ağaçların gövdelerine bakarsanız pozlama olarak vs. Daha iyi.
7. Samsung'da bina doğal gibi duruyor.
Samsung:

IMG_3657.jpeg

iPhone:

IMG_3658.jpeg

8. iPhone daha karanlık.
Samsung:

IMG_3659.jpeg

iPhone:

IMG_3660.jpeg

9. iPhone daha karanlık duruyor. Samsung ise daha aydınlık ve doğal duruyor.
Samsung:

IMG_3650.jpeg

iPhone:

IMG_3651.jpeg

10. Yine aynı şekilde.

IMG_3663.jpeg

11. Birbirlerine yakın, Samsung'da daha fazla bir keskinlik var.
iPhone:

IMG_3666.jpeg

Samsung:

IMG_3692.jpeg

12. Geniş açı, Samsung/iPhone. iPhone daha parlak ve iyi.

IMG_3693.jpeg

13. Video stabilizasyonu olarak Samsung bir tık daha iyi gibi duruyor.
14. Ön kamera, gece de iPhone daha iyi.
iPhone:

IMG_3668.jpeg

Samsung:

IMG_3669.png

15. IPhone'da kırmızı göz olayı var. Samsung daha iyi.
iPhone:

IMG_3670.jpeg

Samsung:

IMG_3671.jpeg

16. IPhone'da bir ışık patlaması durumu var.
iPhone:

IMG_3672.jpeg

Samsung:

IMG_3673.jpeg

17. Bayağı yakınlar, ancak Samsung daha parlak.

IMG_3694.jpeg

18. IPhone'da bayağı bir ışık patlaması var.
iPhone:

IMG_3675.jpeg

Samsung:

IMG_3676.jpeg

19. Yine aynı şekilde.
iPhone:

IMG_3677.jpeg

Samsung:

IMG_3678.jpeg

20. Aynı şekilde.
iPhone:

IMG_3679.jpeg

Samsung:

IMG_3680.jpeg

21. Yine aynı.
iPhone:

IMG_3681.jpeg

Samsung:

IMG_3682.jpeg

22. Kontrast vs. Olarak Samsung daha iyi.

IMG_3684.jpeg

23. Yine ışık patlaması.

IMG_3685.jpeg

24. Kalite olarak iPhone gibi ancak renk olarak Samsung daha iyi.
iPhone:

IMG_3686.jpeg

Samsung:

IMG_3687.jpeg

25. Burada da keskinlik mi dersiniz kalite mi dersiniz karşılaştırma yapabilirsiniz.
iPhone

IMG_3688.jpeg

Samsung:

IMG_3689.jpeg

26. Yine iPhone yine renk patlaması.

IMG_3690.jpeg

27. Bu da geniş açı kamera.

IMG_3691.jpeg

Sanırım bu kadar. Bilgisayarda ki metin belgesinde videoyu izlerken 43 madde yazdım ancak sadece 27 tanesini yazdım bende anlamadım. 🤔

Dosya Ekleri

• IMG_3662.jpeg
    IMG_3662.jpeg
    495,5 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_3661.jpeg
    IMG_3661.jpeg
    607,9 KB · Görüntüleme: 15
@Ahmet Demircioğlu Eline sağlık. Katılıyorum çoğu dediğin şeye. Video performansı için daha detaylı testleri beklemek lazım. Bu videoda tek örnek vardı orada da 15 PM iyiydi zaten. Gece çekimlerinde Samsung'un sıkıntısı var, güncelleme gelecektir.

Geri
Yukarı