Custom ROM S3 Mini için sorunsuz Custom ROM önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Arkadaşlar benim evde S3 Mini (I8190 olan versiyonu) var. Yedek telefon olarak kullanılacak. Çok yakın zaman içerisinde Android 4.1 için WhatsApp desteği kesileceği için ROM atmam gerekiyor. Sorunsuz Custom ROM öneriniz var mı? Yalnız önereceğiniz Custom ROM'da şu özelliklerin kesinlikle olması gerekiyor:

1. SIM Kart'a kayıtlı kişiler kesinlikle rehberde gözükecek. (Çünkü bazı telefonlara daha önceden Custom ROM atmıştım ama rehberde SIM'deki kişiler gözükmüyordu.)

2. Birisi ararken kesinlikle çağrı ve arama ekranı gelecek.

3. Telefonla konuşurken ahizeden kesinlikle yeteri kadar ses gelecek.

4. Mobil veri kesinlikle kullanılacak.

5. Kesinlikle sorunsuz bir şekilde birilerine arama özelliği olacak.

6. SIM kartı ve hafıza kartını okuyacak.

7. Kamera, hoparlör, ahize, tuşlar, mikrofon gibi bileşenler kesinlikle çalışacak.

8. Wi-Fi özelliği olacak.

9. Telefon kesinlikle çekecek yani sinyal alacak.

10. Önereceğiniz Custom ROM'un Android sürümü kesinlikle en az 5.0 Lollipop olacak.

11. Kesinlikle GT-I8190 modeliyle uyumlu olacak. Çünkü benim telefon I8190 versiyonu.

Not:Yukarıda yazan 11 maddenin 11'i de olmak zorunda. Sakın öyle yarım yamalak yada 11 maddede yazan özelliklerden bir tanesi bile eksik olan ROM'lardan sakın önermeyin.

Samsung bile unutmustur oyle bir model urettigini. Birde cikip ona ozel ROM yapmaz kimse. yedek telefon lazimsa 2. el mi 9 falan alin daha iyi, ucuz zaten.

Bunu buldum, ama o telefon icin ugrastigina degmez. Iyi bir sonuc alinacagini sanmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı