S3 Mini Root Ve CyanogenMod Kurmak?

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha 3 günlük S3 Mini'me Root yapmaya karar verdim. Buradaki yöntem ile yapacağım. Şimdi sorularıma geçeyim :

1-) Root telefonu garanti dışı bırakır mı? Telefona zararı varmıdır?
2-) Buradaki dosyayı indirdim ama içinden .tar uzantılı birşey çıkmadı. İçinde MD5 uzantılı bir dosya var.
3-) Bu işlerde yeniyim, S3 mini için hangi CyanogenMod sürümünü önerirsiniz? Sorunsuz ve Türkçe olmasını istiyorum. :)
3-) Diyelimki CyanogenMod kurdum, beğenmedim. Samsung'un kendi 4.1.2 Sürümüne geri dönmek istiyorum, nasıl döneceğim?
4-) Ve son olarak CyanogenMod kurduktan sonra uygulamaları ve oyunları SD Karta yükleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Eğer root yaparsan telefonunun odin sayacı artar. Genel olarak bu sayacın artması garanti dışı bırakır ancak Triangle Away diye bir program sayesinde sayacı yeniden sıfırlamak mümkün. Yani sorunun cevabı evet ama istersen tekrar garanti içi de yapılabilir.
2).tar.md5'tir o ve evet dosya odur. Odinin PDA bölümüne o dosyayı koyarak root işlemini yapabilirsin.
3) CyanogenMod'un hem kararlı hemde gecelik güncellenen sürümleri vardır. Madem yenisin o halde kararlı sürümünü denemeni öneririm. Her sürümünde TR seçeneği mevcut.
4) CyanogenMod'u begenirsin dostum ama begenmezsen eğer sammobile.com adresinden stock rom indirip yine rootta olduğu gibi Odinle kurarak samsung a dönüş yaparsın.
5) Sd karta taşımak için root yeterlidir. CyanogenMod varkende bunu yapabilirsin. Bu özellik samsungun 4.3 romlarına da geldi ayrıca.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sana tavsiyem denemekten korkma androidi android yapan romlardır. Samsungun kasıntı romundan kurtul.
burdan her cevabı da bulabilirsin ayrıca Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Eğer root yaparsan telefonunun odin sayacı artar. Genel olarak bu sayacın artması garanti dışı bırakır ancak Triangle Away diye bir program sayesinde sayacı yeniden sıfırlamak mümkün. Yani sorunun cevabı evet ama istersen tekrar garanti içi de yapılabilir.
2).tar.md5'tir o ve evet dosya odur. Odinin PDA bölümüne o dosyayı koyarak root işlemini yapabilirsin.
3) CyanogenMod'un hem kararlı hemde gecelik güncellenen sürümleri vardır. Madem yenisin o halde kararlı sürümünü denemeni öneririm. Her sürümünde TR seçeneği mevcut.
4) CyanogenMod'u begenirsin dostum ama begenmezsen eğer sammobile.com adresinden stock rom indirip yine rootta olduğu gibi Odinle kurarak samsung a dönüş yaparsın.
5) Sd karta taşımak için root yeterlidir. CyanogenMod varkende bunu yapabilirsin. Bu özellik samsungun 4.3 romlarına da geldi ayrıca.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sana tavsiyem denemekten korkma androidi android yapan romlardır. Samsungun kasıntı romundan kurtul.
burdan her cevabı da bulabilirsin ayrıca Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers

Öncelikle teşekkürler. Bu yorumunuz içimi rahatlattı. Birazda olsa korkuyorum, yanlış yaparım birşey olur diye... Rootlayacağım Ama bilgisayarım fazla iyi değil, eski, umarım bir sorun olmaz. Yarın ilk iş, Stock rom indireceğim, herzaman internetim olmuyor çünkü elimde bulunsun. Daha sonra rootlayıp CyanogenMod 10.2 kuracağım. :)

Aslında stock rom indirmene gerek yok. CWM (Clockworkmod Recorvery) üzerinden alacağın tam backup ile kullandığın orijinal romun tam yedeğini alabilir ve başka romda bile olsan geri yükleyebilirsin.

S III Mini'de ben kullanıyorum. Gayet stabil.

1186774_518289631618700_1753808375_n.jpg

1507642_518289614952035_1225310176_n.jpg

Cevap yazamadım, 2 gündür internet yoktu. Dün Odin ile buradaki yöntem ile rootladım. İşlem başarılı bir şekilde bitti ama telefon durmadan açılıp açılıp kapandı. Bende indirdiğim orjinal Android 4.1.1 ROM'unu attım ve telefon açıldı. Yani ne rootlayabildim, nede CyanogenMod kurabildim... :(

CM 11 yok mu S3 Mini için?

Var varda... Benim telefonda CWM yüklü değil, telefon rootluda değil. Yani daha kurmayı beceremedim. Ama geçen gün telefonla uyumlu olan tüm CyanogenMod sürümlerini indirdim. :D Sadece CyanogenMod değil, gerekli olan herşeyi indirip bir dosyaya topladım. :) Şuan dosyada bir CWM eksik, ve dosyalarımdaki root dosyası sorunlu herhalde. Dediğim gibi yükledikten sonra telefon kendini durmadan yeniden başlattı.

KPMWW9.png

eX41R7.png

Becereksiz herif. :D

Herşeyi doğru yaptım ama, telefon açılana kadar USB kablosunuda çıkarmadım. Tam telefon açılıyor, kilit ekranı geliyor, hatta "açmak için kaydırın" falan geliyor, "Tamam"a dokunuyorum, ama hiçbirşey olmuyor, telefon kapanıyor tekrar açılıyor. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı